{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 376282

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

دبیر انجمن تولیدکنندگان صوت و تصویر با بیان اینکه بازار کاملا به دست قاچاقچیان افتاده است، گفت: قاچاق لوازم خانگی در کشور شدت گرفته و دولت هیچ گونه اقدامی در جهت مقابله با این افراد که اتفاقا علنی هم فعالیت می‌کنند، انجام نمی‌دهد.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمدرضا شهیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین به عوامل گسترش قاچاق در بازار لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: نزدیک شدن فاصله نرخ دلار نیما و آزاد و نیز قطع همکاری برند‌های معروف کره‌ای با ایران و خالی شدن بازار از این محصولات باعث گسترش قاچاق لوازم خانگی شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قاچاقچیان دیگر به شکل کولبر نیستد، بلکه خیلی راحت از طریق شبکه‌های مجازی فعالیت می‌کنند و دولت نیز هیچ گونه اقدامی در جهت مقابله با این افراد انجام نمی‌دهد.

شهیدی با بیان اینکه بیشتر برندهای کره‌ای که در بازار وجود دارد عمدتا به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند، افزود: برخی دیگر از قاچاقچیان دو برابر سایرین خلاف می‌کنند چرا که این افراد کالاهای خراب و تقلبی را با لیبل اصلی در بازار عرضه می‌کنند؛ این کالا‌ها هیچ گونه گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند و از این رو به مردم توصیه می‌کنیم فقط از نمایندگی‌های مجاز با فاکتور معتبر خرید کنند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان صوت و تصویر از وضعیت بد تولیدکنندگان گلایه کرد و گفت: قاچاقچیان لوازم خانگی بازار بزرگی را به دست گرفته‌اند و همه نوع معافیت از جمله گمرکی، مالیاتی و بیمه‌ای شامل آن‌ها می‌‌شود، به همین دلیل کار برای تولیدکنندگان داخلی که هیچ گونه معافیتی ندارند بسیار دشوار شده است.

شهیدی همچنین به واردات قطعات لوازم خانگی با برند چینی اشاره و اظهار کرد: عمده قطعات برندهای کره‌ای و ژاپنی در چین تولید می‌شود و چینی بودن الزاما به معنی بی‌کیفیت بودن آن‌ها نیست؛ در حال حاضر واردکنندگان لوازم خانگی ما نیز از همان شرکت‌هایی که در گذشته تامین قطعه می‌کردند خرید می‌کنند و تغییری در کیفیت قطعات رخ نداده است.

ارسال نظر

 • ali
  ۰ ۰

  بنام خدا
  در دین نیمه خالی لیوان دیده می شود ، پر نبود ، بیت المال پایمال شده ! هر مسئولی کم یا بد کار کرده باشد..... ، حق الناس پایمال کرده ، راه نجاتی جز جبران ندارد!... شفاعت و توبه پذیر هم نمی باشد ، عذاب خواهد شد.....

  اگر خدا حساب و کتابی داشته باشد ، تمام آن کسانی(مسئولی) که به نوعی پنهان کاری و کمکاری کرده (عمدا یا سهوا) باشند وبقیه سکوت کنند ، همه شریک جرم بوده ، مواخذه و عذاب خواهد کرد . جز جبران راه نجاتی نخواهد داشت و........

  چون مقوله حق الناس موضوع خدائی و قرآنی می باشد ، لذا تا زمانیکه مردم انواع گوناگون آنرا نشناخته و به آن عمل نکنند ، تذکر و تکرار آن در جاهای مختلف ضروری می باشد.........

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری