{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 374113

عضو هیئت مدیره جامعه متخصصان نساجی با بیان این که سالانه ۷۰ تا ۸۰ میلیون متر پارچه چادر مشکی در کشور مصرف می شود گفت: تنها یک کارخانه در کشور داریم که پارچه چادر مشکی تولید می کند و می تواند ۱۰ تا ۱۵ درصد نیاز بازار را تامین کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  علیرضا حائری با بیان این که ایران بزرگترین مصرف کننده پارچه چادر مشکی در جهان است افزود: هم اکنون سالانه 70 تا 80 میلیون متر پارچه چادر مشکی در کشور مصرف می شود.

وی اظهارداشت: اکنون تنها یک کارخانه در کشور وجود دارد که پارچه چادر مشکی را مطابق استاندارد، میل و سلیقه بازار تولید می کند.

عضو هیئت مدیره جامعه متخصصان نساجی گفت: این کارخانه از دو سال قبل در کشور راه اندازی و ظرفیت تولید نهایی این مجموعه 10 میلیون متر در سال است.

وی در ادامه افزود: اگر این کارخانه با ظرفیت کامل تولید کند می تواند 10 تا 15 درصد نیاز بازار داخلی را تامین کند.

حائری بیان داشت: امسال پیش بینی می شود تولید پارچه چادر مشکی در کشور به ظرفیت هشت میلیون متر برسد که با این وجود 10 تا 12 درصد نیاز مملکت از محل تولیدات داخلی و بقیه از محل واردات تامین خواهد شد.

وی گفت: بطورکلی با توجه به برنامه ریزی های صورگرفته به احتمال زیاد تولید این مجموعه در سال آینده به ظرفیت 10 میلیون متر خواهد رسید.

عضو هیئت مدیره جامعه متخصصان نساجی افزود: سال های گذشته تلاش تعدادی از کارخانجات نساجی فعال در زمینه تولید پارچه های سبک مثل تترون و مانتوی این بود که پارچه چادری تولید کنند و مقداری هم تولید کردند بواسطه اینکه طراحی و انتخاب ماشین آلات خط تولید این مجموعه ها مخصوص چادر مشکی نبود بنابراین خیلی موفق نبودند و بازار هم این تولیدات را پسند نکرد و به تدریج کنار رفتند.

وی در ادامه یادآورشد: کارخانه ای که هم اکنون در شهرکرد مشغول فعالیت است خط تولید، بافت، رنگرزی، چاپ و تکمیل این واحد مطابق با استانداردهای تولید پارچه چادر مشکی در جهان است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری