{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 366817

رئیس اتحادیه شیشه و آئینه با بیان اینکه قدرت خرید مردم در میزان تقاضای بازار شیشه آنچنان تاثیرگذار نیست، گفت: به دلیل تغییر سبک بازی کودکان تقاضای شیشه کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدعلی قنبری، در رابطه با وضعیت تولید و حجم تقاضا در بازار شیشه کشور گفت: وضعیت تولید شیشه جام در کشور مطلوب است و در کنار خودکفایی در تولید شیشه، ۴۰ درصد از حجم تولید کشور به بازارهای صادراتی اختصاص یافته است.

رئیس اتحادیه شیشه و آئینه تهران با بیان اینکه کمبودی در بازار شیشه وجود ندارد، ادامه داد: کارخانجات تولیدی کشور در زمینه تولید شیشه دوجداره، نشکن، ضدگلوله و رنگی فعالیت دارند که در مجموع می‌توان گفت در زمینه تولید شیشه جام و مشتقات آن مشکلی در کشور وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر صنعت ساختمان رونق یابد، کسب و کار واحدهای تولیدی و فروشگاهی شیشه رونق دوچندانی پیدا خواهد کرد.

رئیس اتحادیه شیشه و آئینه تهران با بیان اینکه آخرین تکنولوژی روز دنیا در تولید شیشه در ۹ کارخانه کشور نصب و در حال استفاده است، گفت: در گذشته حجم قابل توجهی از نیاز بازار شیشه به دلیل سبک زندگی و فعالیت کودکان و بچه‌های خانواده بود که نیاز به تعویض شیشه زیاد بود، اما در سال‌های اخیر با تغییر نوع تفریح و بازی بچه‌ها، میزان شکستن شیشه کاهش یافته که این موضوع بر میزان تقاضای بازار شیشه تأثیر گذاشته است.

قنبری تصریح کرد: در حال حاضر زمانی که یک ساختمان شیشه می‌شود، دیگر نیازی به تعویض شیشه وجود ندارد و عموماً در زمان وجود یک ساختمان تنها یک بار شیشه‌های آن تعویض می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان تقاضا برای بازار شیشه ارتباطی با قدرت خرید مردم ندارد و سبک زندگی افراد به خصوص بچه‌ها در تعویض و خرید شیشه تأثیرگذار است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری