{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 337653

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید واردات ۲۸ تن کلاه‌گیس با ارز ارزان غیر قابل قبول و بدسلیقگی مدیران است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به واردات 28 تن کلاه گیس، ریش و مژه مصنوعی با ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهارداشت: ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته شده است و این حجم واردات کلاه گیس، ریش و مژه مصنوعی که کالای آرایشی محسوب می شود که غیر قابل قبول است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: با قبول اینکه عده ای به این محصولات نیاز دارند اما مسئله این است که 28 تن کلاه گیس نیاز اصلی کشور و مردم نیست و نباید ارز دولتی برای تهیه این کالا حیف ومیل می شد.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه واردات 28 تن کلاه‌گیس غیر قابل قبول است، تاکید کرد: نباید ارز دولتی در این شرایط اقتصادی برای کالاهای آرایشی و غیر ضرور هزینه شود، حتی واردات این کالا با ارز نیمایی و آزاد هم قابل قبول نبود.

وی بیان داشت: ارز دولتی برای کالاهای اساسی که خواب و خوراک مردم به آن وابسته است، در نظر گرفته شده، اینکه کالاهای غیر ضرور با ارز دولتی وارد می شود نگران کننده است، مجدد تاکید می کنم حتی ارز مبادله ای وآزاد که سرمایه کشور محسوب می شود نباید برای تهیه چنین کالاهایی هزینه شود.

یوسفیان ملا ، با بیان اینکه نباید برای اینگونه کالاها ارز از کشور خارج شود، گفت: در این زمینه خلاء قانونی داریم اما حتی خلاء قانونی دلیل نمی شود که مدیری خوش فکر و خوش سلیقه نباشد و به گونه ای عمل کند که به ضرر اقتصاد کشور تمام شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ممانعت از ورود چنین کالاهایی نیاز به قانون ندارد هر عقل سلیم و هر مدیر اقتصادی که دارای اختیاری باشد می‌دانند نباید ۲۸ تن موی کلاه گیس وارد کشور کند بلکه باید در مقابل واردات چنین کالاهایی ایستادگی کرد.

ممانعت از واردات کالاهای آرایشی و لوکس با ارز دولتی ضرورت دارد

وی با بیان اینکه در ثبت سفارش باید این مورد کنترل می شد، بیان داشت: مسئولان باید پاسخ دهند که چرا باید این حجم ارز و سرمایه از کشور برای تهیه چنین اقلامی از کشور خارج شود، ارزهایی که در جیب و گاوصندوق های مردم  در واقع سرمایه کسور محسوب می شود چرا که هنوز این سرمایه از کشور خارج نشده است.

یوسفیان ملا گفت: با این حال اگر نیاز به قانونگذاری وجود دارند مجلس آمادگی دارد با فوریت چنین قوانینی برای ممانعت از واردات کالاهای آرایشی و لوکس با ارز دولتی را تصویب کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: تمام دستگاه های ذی ربط برای وادرات از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک باید نسبت به واردات این کالاهای آرایشی پاسخگو باشند چرا که گمرک بااستعلام از نهادهای بالادستی می توانست مانع واردات این کالا شود، اگر کلاه گیس ها ترخیص و فروخته شود درآمد ریالی آن در مقابل سرمایه ارزی که از کشور خارج شده ناچیز و غیر قابل مقایسه است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری