کد خبر 318119

فروش پوشاک قاچاق به نام برند

یک عضو هیأت رئیسه اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با اعلام اینکه چرا مسئولین نظارتی برخوردی با برندهای خارجی متخلف نمی‌کنند،گفت: حدود ۶ ماهی است که واردات پوشاک ممنوع شده‌فروشندگان برند خارجی از کجا جنس جدید می آورند؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بهرام شهریاری با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از برندهای فعال در بازار پوشاک کشور فاقد گواهی فعالیت و حتی کد شناسه کالا هستند، اظهار داشت: اواخر سال 95 ثبت سفارش پوشاک منوط به دریافت گواهی فعالیت بود که این موضوع در خرداد ماه سال 96 با جدیت بیشتری همراه و مطابق آن ثبت سفارش باید برای برندهای دارای گواهی فعالیت انجام شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه بسیاری از برندهای خارجی بازار تلاشی برای دریافت گواهی فعالیت و کد شناسایی کالا نکرده‌اند، افزود: برای ما سوال است چگونه یک برند خارجی بدوم مجوز به راحتی تابلوی خود را نصب و محصولات خود را به فروش می‌رساند.

این عضو هیأت رئیسه مدیره  اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران  تصریح کرد: نکته قابل تأمل اینجاست حدود 6 ماهیست که واردات پوشاک ممنوع شده علاوه بر این پیش از این نیز ثبت سفارش کالا منوط به دریافت گواهی فعالیت برای برندهای خارجی بود. انها با توجه به این دو موضوع چگونه است که کالاهای جدید را وارد مغازه ها کرده و با چندین برابر قیمت می‌فروشند. این کالاها از مسیرهای قانونی وارد کشور نشده و به نوعی همه قاچاق است.

شهریاری با اعلام اینکه چرا مسئولین نظارتی برخوردی با برندهای خارجی متخلف نمی‌کنند، اضافه کرد: اکثر این مغازه ها فضای 100 تا 200 متری را به خود اختصاص دادند و با جسارت تمام تابلوهای خود را بالای مغازه ها نصب کرده  وبه نام برند کالاهای قاچاق را به فروش می‌رسانند درحالی که به جرأت می‌توانم بگویم این کالاها برند نیست.

وی با طرح این پرسش که چرا اقایان می‌گویند با افزایش قیمت ارز حجم قاچاق پوشاک کاهش پیدا کرده است، گفت: هیچ تغییری برای ممنوعیت ورود پوشاک قاچاق به کشور اعمال نشده است قاچاقچیان در حال حاضر کالاهای فیک و نامرغوب را خریداری کرده و با استفاده از افزایش قیمت دلار با چندین برابر قیمت به مردم می‌فروشند.

این عضو هیأت رئیسه اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران با تأکید براینکه وقتی بازرسان به این مغازه ها مراجعه می‌کنند انها با چند تماس مشکل را حل کرده و مانع بسته شدن مغازه‌ها می‌شوند، گفت: چرا خلأ های قانونی را برطرف نمی کنید چرا برخی برندهای خارجی باید با آزادی کامل اجناس فاقد کیفیت خود را در بازار به فروش می‌رسانند و کسی هم مانع آنها نمی‌شود. در این شرایط تولیدکننده داخلی با سختترین شرایط مشغول تولید است و هیچ امدادی به او نمی‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر