کد خبر 303787

در گفت و گو با اقتصاد آنلاین عنوان شد:

لزوم تشکیل "پلیس بازار گوشت" / گرانی در وفور عرضه!

رئیس شورای تامین دام کشور گفت: بسیاری از کالاها از جمله گوشت قرمز با ارز دولتی به وفور تامین و با قیمت مصوب عرضه می‌شود اما، با قیمت نجومی به دست مصرف کننده می‌رسد در این شرایط راه اندازی "پلیس بازار" تنها راه حل کنترل و مقابله با سودجویان است.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ منصور پوریان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اینکه بیش از نیاز یکسال گوشت منجمد برزیلی وارد کشور شده است، اظهار کرد: این میزان علاوه بر گوشت گوسفندی گرم و منجمدی است که هر روز به کشور وارد می‌شود.

وی ادامه داد: علی رغم این حجم از واردات و تعیین قیمت مصوب همچنان گوشت قرمز با قیمت‌های نجومی به دست مصرف کننده می‌رسد.

به گفته وی؛ هر کیلوگرم گوشت منجمد برزیلی با قیمت مصوب 27 هزار تومان برای فروشگاه‌ها و قیمت مصوب 29 هزارتومان برای مصرف کننده عرضه می‌شود اما، با قیمت 45 تا 55 هزار تومان به دست مردم می‌رسد.

پوریان اضافه کرد: همچنین هر کیلوگرم گوشت گرم وارداتی گوسفندی با قیمت مصوب 34 هزار تومان برای فروشگاه‌ها و 37 هزارتومان برای مصرف کننده عرضه می‌شود، اما با قیمت 60 تا 58 هزار تومان به دست مردم می‌رسد.

وی ضعف دستگاهای نظارتی را دلیل گران فروشی و تنش در بازار عنوان کرد.

پوریان یادآور شد: اتاق اصناف، سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده و سازمان تعزیرات در این سال‌ها نشان داده اند که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند بر بازار نظارت دقیقی داشته باشند.

رئیس شورای تامین دام کشور تشکیل  "پلیس بازار" برای نظارت و برخورد با گران فروشی به ویژه گوشت را تنها راه حل مبارزه با سودجویی دانست.

پوریان یادآور شد: فروش کالاهای اساسی برخودار از ارز دولتی به قیمت‌های گزاف امری متداول در بازار شده است و لازم است قبل از آنکه فشار بر مردم بیش از توان تحمل آن‌ها شود اقدامی عاجل صورت گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری