{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 300003

بر اساس اطلاعات دریافتی، صدور مجوز ترخیص کالاهای در گمرک مانده وارداتی از طریق رویه بدون انتقال ارز قوت گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در هفته‌های اخیر رسوب کالا در گمرکات مختلف به خصوص بندر شهید رجایی به صورت قابل توجهی افزایش یافته است. روز گذشته رئیس اتاق بازرگانی تهران، از رسوب بیش 7 میلیون تن کالای معطل در گمرکات خبر داده بود. توقف و دپوی کالا دلایل مختلفی دارد، از جمله دریافت ما به التفاوت ارزی، ورود با رویه بدون انتقال ارز و همچنین موضوع عدم تمایل به ترخیص از سوی صاحبان کالا برای فرار از برخورد تعزیری با احتکارگران.

بر همین اساس برای کاهش رسوب کالا در گمرکات کشور اخیرا تدابیری اندیشیده شده که یکی از جدی ترین آنها صدور مجوز ترخیص کالاهای وارد شده به گمرک با رویه بدون انتقال ارز می‌باشد.

گفتنی است، از 21 فروردین که سیاست های جدید ارزی اعلام و ابلاغ شد، صاحبان کالا برای واردات باید فقط از رویه بانکی استفاده می‌کردند و به این ترتیب رویه بدون انتقال ارز که در آن از ارز متقاضی استفاده می‌شد، با محدودیت رو به رو گشت.

از همین روی با توجه به حجم قابل توجه کالاهای وارد شده به گمرک از طریق رویه بدون انتقال ارز، تصمیماتی برای صدور مجوز ترخیص کالاهای وارداتی از طریق رویه مذکور اتخاذ شده است.

بر اساس شنیده ها قرار است به زودی مجوز ترخیص کالاهای وارد شده به گمرک از طریق رویه بدون انتقال ارز تا پایان شهریور صادر شود. این موضوع می‌تواند تا سطح قابل توجهی  رسوب کالا در گمرکات جنوب کشور را کاهش دهد.

ارسال نظر