{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 224097

علی ربیعی رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان گفت: حجم مبادلات دو کشور در دو سال اخیر و درفا صله برگزاری دو کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان ، ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و به ۱۳۱ میلیون دلار رسیده که ۸۳ میلیون دلار آن صادرات ایران به گرجستان است.

علی ربیعی شامگاه دوشنبه پس از دیدار با نخست وزیر و وزیر دارایی گرجستان، اظهار داشت: در نشستی که امروز با آقای «گیورگی کویریکاشویلی» نخست وزیر گرجستان داشتیم برای دو برابر شدن حجم مبادلات تجاری دو کشور برنامه ریزی شد .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وی با اشاره به وجود برخی موانع در مسیر همکاری دو کشور، اظهار داشت: تردد کامیون های ایرانی از گرجستان که در حال حاضر از چهار هزار کامیون در سال به 12 هزار کامیون رسیده ، به دلیل شیوه اخذ مجوز با مشکلاتی روبه رو بودند که قرار شد، کامیون های ایرانی بدون مجوز از گرجستان عبور کنند.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان در ادامه افزود: نخست وزیر گرجستان در این نشست اعلام کردند که با علاقه موضوع مبادلات پولی و بانکی دو کشور را پیگیری می کنند و پیشنهاد کردند که بانک های ایرانی شعبه ای در گرجستان داشته باشند، ولی تصمیم نهایی در این مورد در نشست روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و گرجستان که فردا (سه شنبه) برگزار می شود گرفته خواهد شد .

دو طرف حمایت سیاسی خود را از یگدیگر اعلام و برای همکاری در زمینه های مختلف اقتصادی مانند انرژی ، حمل و نقل و پروژه های مشترک اعلام کردند.

وی افزود: ما هم بدنبال این هستیم که بخشی از تولیدات خود را در ایران انجام دهیم وپس از انجام کارهای نهایی تولیدات در گرجستان از این کشور صادر کنیم .

در این زمینه هم به تفاهم هایی دست پیدا کردیم .

ششمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و گرجستان دوشنبه و سه شنبه این هفته ( 17 و 18 مهر ) در تفلیس پایتخت گرجستان برگزار می شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری