{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 219208

قیمت‌گذاری حذف نخواهد شد بلکه شیوه آن تغییر می‌کند

مدیرکل امور اقتصادی و سیاستهای تجاری در باره ابلاغیه شیوه اطلاع‌رسانی قیمت به مصرف‌کنندگان اظهار کرد : در این روش قیمت در آخرین حلقه شبکه توزیع نصب می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمدرضا کلامی بجستان تصریح نمود : ابلاغیه اصلاحیه شیوه اطلاع‌رسانی قیمت به مصرف‌کنندگان که برخی به اشتباه  آن را به حذف قیمت‌گذاری یا حذف درج قیمت تعبیر و در خصوص آن گفتگو می‌نمایند در واقع نه حذف قیمت‌گذاری است و نه حذف اطلاع‌رسانی قیمت بلکه قیمت فروش کالا به مصرف‌کننده که قبلاً در کارخانه درج می‌شد از طریق توزیع کننده اطلاع رسانی می شود.

وی گفت : در این طرح در آخرین حلقه شبکه توزیع نصب و در معرض دید مصرف‌کننده قرار می‌گیرد و این بدین معنی است که تمام ضوابط مرتبط با قیمت‌گذاری کالا به قوت خود باقی است و حلقه آخر مکلف است کالا را به هر قیمتی که طبق سند رسمی خرید می‌نماید یا اعمال درصد سود مجاز مصوب هیات عالی نظارت با نصب برچسب و اتیکت قیمت و یا الصاق نرخنامه در محل عرضه به مصرف‌کننده عرضه نماید.

مدیرکل امور اقتصادی و سیاستهای تجاریوزارت صنعت ، معدن و تجارت یاد آور شد : نکته حائز اهمیت اینکه حسب ماده (6) قانون تعزیرات حکومتی و ماده (15) قانون نظام صنفی، واحد صنفی مکلف به نصب برچسب وا تیکت قیمت و اطلاع‌رسانی به مصرف‌کننده در محل عرضه می‌باشد به گونه‌ای که کاملاً در معرض دید باشد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    وقتي قيمت نيست كه اين فروشندگان ايراني بي انصاف خدا رو بنده نيستن

  • ناشناس
    ۰ ۰

    قیمت روی جلد رب تک 5850 و قیمت رب تک در فروشگاه رفاه 5000 تومان -قیمت رب تک در خرده فروشی 5850 - متاسفانه این فروشگاه های زنجیره ای به مصیب و گرفتاری برای کسبه سوپرمارکت تبدیل شدند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری