• صفحه اصلی
  • امضای تفاهم نامه تحقیقاتی و صنعتی گلستان و کره جنوبی
تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

امضای تفاهم نامه تحقیقاتی و صنعتی گلستان و کره جنوبی

تفاهم نامه همکاری تحقیقاتی، آموزشی و صنعتی بین سرمایه گذار گلستانی با شرکت ' innobiz ' کره جنوبی در بخش های آزمایشگاهی غذا، دارو و درمان شامگاه سه شنبه در محل اتاق بازرگانی گرگان امضا شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در مراسم امضای تفاهم نامه مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان، رئیس اتاق بازرگانی گرگان و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان حضور داشتند.

سفر دو روزه هیات اقتصادی کشور کره جنوبی به استان گلستان به منظور بررسی راهکارهای توسعه همکاری ها و انتقال تکنولوژی بوده و در مدت حضور از دو واحد تولیدی و آزمایشگاه های تحقیقاتی بازدید کردند ونشستی با اعضای شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان داشتند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان در نشست با اعضای هیات اقتصادی کره جنوبی با بیان اینکه گلستان ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف دارد، گفت: این استان با توجه به شناسایی 400گونه گیاه دارویی می تواند به قطب دارویی کشور تبدیل شود.

وی همچنین با بیان اینکه تحریم های اعمال شده از سوی غرب و فقدان استفاده از ماشین آلات با کیفیت، رقابت با تولیدات خارجی را سخت کرده است، افزود: درصد قابل توجهی از واحدهای تولیدی گلستان به ماشین آلات جدید نیاز دارند و افزایش ارتباطات و همکاری با کشورهای دیگر موجب رویداد های خوبی در حوزه صنعت خواهد شد‌.

به گفته وی؛ افزایش ارتباطات میان سرمایه گذاران گلستانی با شرکت های خارجی موجب رونق صنعت استان و انتقال تکنولوژی خواهد شد.

اکنون در استان گلستان 3 درصد واحدهای صنعتی را صنایع بزرگ، 91 درصد را صنایع کوچک و 6 درصد را صنایع متوسط تشکیل می دهد.

استان مرزی گلستان با بیش از 20 هزار کیلومتر مربع وسعت در شمال کشور واقع بوده و در همسایگی ترکمنستان، دریای خزر و استانهای مازندران، خراسان شمالی و سمنان است.

این استان با وجود هفت اقلیم از 13 اقلیم دنیا، 452هزار هکتار عرصه جنگلی، 860 هزار هکتار عرصه مرتعی، 120 کیلومتر ساحل خزر، 650 هزار هکتار زمین های کشاورزی و باغی و تولید 90 نوع محصول آماده استقبال و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی است.

گلستان حدود یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت دارد که در 30 شهر و یکهزار و 75 روستا زندگی می کنند.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها