{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 201225

تازه‌ترین تحولات قیمتی کالاهای خوراکی در روزهای پایانی خردادماه نشان داد که میوه بیشترین کاهش قیمت را در بین تمامی گروه‌ها داشته است.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بررسی تغییرات قیمت مواد خوراکی در هفته منتهی به ۲۶ خردادماه که از سوی بانک مرکزی منتشر شده حاکی از آن است که که قیمت میوه تا ۱۳.۷ درصد نسبت به هفته ماقبل و تا بیش از ۲۰ درصد در مقایسه با هفته مشابه سال قبل ارزان شده است. گروه سبزیجات هم با کاهش قیمت همراه بوده به طوری که ۲.۲ درصد نسبت به هفته ماقبل از دوره مورد بررسی و تا ۵.۷ درصد نسبت به هفته مشابه سال قبل ارزان شد.

در گروه گوشت‌ها نیز ارزانی وجود دارد به گونه‌ای که گوشت مرغ تا ۵.۳ درصد ارزان شده و هر کیلو تا ۶۹۰۰ تومان در سطح شهر عرضه شده است. گوشت قرمز که رشد ۰.۵ درصدی داشت برای گوشت گوسفند با استخوان تا ۴۵ هزار و ۴۰۰ تومان و گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان تا ۳۷ هزار و ۸۰۰ تومان در سطح شهر فروش رفته است.

در گروه لبنیات قیمت تمامی اقلام ثابت مانده اما تخم‌مرغ تا ۵ درصد ارزان شد و هر شانه ۹۵۰۰ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان فروش رفت. برنج در حد ۰.۲ درصد گران و قند و شکر در همین حد ارزان شده است.

بنا بر گزارش بانک مرکزی قیمت چای و روغن نباتی در هفته منتهی به ۲۶ خردادماه ثبات داشته و تغییری نکرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری