{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 201194

وزارت جهاد با بیان اینکه سالانه صدها هزارتن از محصولات جالیزی ایران صادر می‌شود، به تمامی صادرکنندگان توصیه کرد: قبل از صدور هرگونه کالای کشاورزی، مقررات کشورهای مقصد را بررسی و رعایت کنند.

 وزارت جهاد کشاورزی درباره خبر مرجوع شدن هندوانه های صادراتی به عمان توضیحاتی را ارائه و اعلام کرد: محصولات جالیزی ایران سالم است و سالانه صدها هزارتن از این محصولات به سایر کشورها صادر می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، برای صادرات محصولات کشاورزی ضروری است، صادرکنندگان گواهی بهداشت و سلامت این محصولات را دریافت کنند و در برخی کشورها،   محموله‌هایی که گواهی سلامت نداشته باشند، مورد پذیرش قرار نمی گیرند که البته در این صورت هم، نداشتن گواهی مزبور دلیلی بر منطبق نبودن محصول با استانداردهای سلامت نیست.

وزارت جهاد کشاورزی در این گزارش  با توصیه به تمامی صادرکنندگان برای دریافت گواهی بهداشتی افزود: صادرکنندگان باید شرایط ورود کالای کشاورزی را به کشور مقصد بررسی کنند تا چنانچه  داشتن گواهی بهداشت جزو مقررات ورود کالا به آن کشور باشد، قبل از اقدام به امر صادرات نسبت به دریافت این گواهی از سازمان غذا ودارو اقدام کنند.

علاوه بر این محموله ۳۰۰ تن هندوانه صادراتی به عمان تاکنون به کشور مرجوع نگردیده  تا علت آن مورد بررسی قرار گیرد، براساس این گزارش سالانه صدها هزارتن محصولات جالیزی ایران به سایر کشورها صادر و به خاطر سلامت و کیفیت ممتاز آن با استقبال مردم کشورهای مقصد روبرو می شود و  تاکنون محصولات کشاورزی صادراتی ایران که دارای گواهی بهداشتی بوده اند به کشور مرجوع نشده است.

ارسال نظر