{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 183561

گرانی موز با افزایش تقاضا در بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار با اشاره به کاهش تقاضا برای خرید میوه در آستانه نوروز گفت: پرتقال های درجه و یک در میادین میوه و تره بار به پایان رسیده وشاهد افزایش قیمت موز درسطه شهر هستیم.

علی مهاجران، در خصوص تغییر قیمت انواع میوه در ساعات پایانی سال بیان کرد: قیمت هر کیلو خیارگلخانه ای با کاهش 500 تومانی نسبت به روز گذشته به سه تا چهار هزار تومان رسیده و هرکیلو خیار بوته ای نیز 1500 تا 2500 تومان به فروش می رسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی با اشاره به وفور پرتقال در میادین میوه و تره بار گرفت: پرتقال در میادین میوه و تره بار به وفور موجود است که در این میان پرتقال والنسیا کلیویی 6000 هزار تومان و پرتقال جنوب درجه دو و سه 8500 تا 9000 تومان و درجه یک به کیلویی 12000 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار با بیان اینکه پرتقال های قاچاق در میادین میوه و تره بار عرضه می شود، گفت: پرتقال های مصری و ترکیه ای در ظرف های ایرانی در میادین میوه و تره بار عرضه می شود که در این میان پرتقال های مصری دارای کیفیت بسیار مطلوبی همانند پرتقال درجه یک جنوب بوده و کیلویی 12000 هزار تومان به فروش می رسد.

وی در این باره تاکید کرد: در میان پرتقال های قاچاق پرتقال های ترکیه ای نیز وجود دارد که یخ زده بوده و بی کیفیت است که قیمت هر کیلو از این محصول به 3900 تومان رسیده است.

مهاجران با بیان اینکه پرتقال های مرغوب در میادین به اتمام رسیده ، گفت:  پرتقال های مرغوب داخلی از جمله تامسون در میادین میوه وتره بار به پایان رسیده و یا بعضا در مغازه های دپو شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تصریح کرد: 5 تا 6 درصد سیب های موجود در میادین سیب میانه است که قیمت این محصول 7500 تومان بوده و در این میان 80 درصد سیب ها مشتری نداشته و قیمت آن در نوع سفید کیلویی 5000 تومان وقرمز به کیلویی 4000 هزار تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه از امروز تا روز چهارم و پنجم فروردین ماه سردخانه ها تعطیل خواهد شد، گفت: از امروز تا چهارم یا پنجم فروردین ماه سردخانه ها خواهد شد و طرح تنظیم بازار برای عرضه سیب و پرتقال مجددا از پایان تعطیلات نوروزی شروع می شود که با وجود تقاضای مردم از بازار پیش بینی برای افزایش قیمت میوه نداریم.

مهاجران در خصوص قیمت کیوی اظهار کرد: قیمت هر  کیلو کیوی امروز با افزایش 500 تومانی در نوع درجه یک از 4500 تومان به 6000  تومان و در نوع درجه دواز 3500 تومان به 4000  تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار با بیان اینکه قیمت موز در آخرین روز سال با افزایش بسیاری رو به رو بوده گفت: هر کیلو موزدر یک ماه گذشته حداقل 1000 تومان افزایش داشته وامروز از قیمت 4500 تومان به 6000 تومان رسیده است که در این شرایط فروشندگان از جو بازار سوء استفاده کرده و قیمت این محصول را با وجود شرایط بازار میوه افزایش داده اند.

وی در انتها خاطر نشان کرد: با توجه به باقی ماندن سیب و پرتقال‌های درجه دو و سه در میادین میوه و تره بار و نداشتن مشتری تقاضا برای بار میوه در آستانه سال نو کاهش یافته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری