کد خبر 165473

ترکان: چابهار یک منطقه آزاد استثنائی است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ویژگی‌های مناطق آزاد فعلی و جدید را ارتباط با همسایگان دانست اما چابهار را در این میان یک استثنا معرفی کرد و گفت: چابهار به واسطه اقیانوس هند یک رابطه بین المللی و وسیع با سایر کشورها دارد.

اکبر ترکان در نشست شورای معاونین و مدیران سازمان در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه روستای تیس در توسعه جامعه محلی در چابهار اضافه کرد: به توسعه تیس بیشتر توجه کنیم. این روستا نیازمند توجه بیشتر سازمان منطقه آزاد چابهار است. در واقع تیس نیازمند اقدامات قابل توجه است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی اظهار کرد: افزایش ظرفیت در بندر شهید بهشتی چابهار با طرح‌های توسعه ای در این بندر در دستور کار قرار گرفته و شرایط بسیار خوبی در این بندر وجود دارد.

ترکان با اشاره به فرودگاه جدید منطقه آزاد چابهار گفت: تا احداث فرودگاه جدید چابهار توصیه می کنم همکاری و تعامل با فرودگاه کنارک به خوبی گذشته ادامه داشته باشد.

او همچنین بر برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد چابهار در توسعه و برپایی کاشانه میهمان‌ها در چابهار برای توسعه گردشگری هرچه بیشتر در این منطقه تاکید کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره اهمیت صید و صیادی در چابهار گفت: باید از ظرفیت‌های صیادی در نواحی همجوار همچون کنارک استفاده کرد. در منطقه صیادان ماهری هستند ولی نیاز دارند تا قایق ها و تکنولوژی های جدید را به کار خود اضافه کنند که منطقه آزاد چابهار می تواند به آنها کمک کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • عمران
    ۰ ۰

    سلام بنده عمران ارزانی فوق دیپلم دانشگاه دولتی فنی حرفه ای پسران محمود آباد مازندران در رشته فوق دیپلم الکترونیک و فوق دیپلم مخابرات و فوق دیپلم مخابرات دریای کشتی بیسیم و اپراتور رادار و جی پی اس و دارای پایان خدمت هستم وبنده دارای همسر و دوتا فرزند میباشم و بیش از ۵ساله که بیکار هستم و بنده بچه روستای تیس هستم و چندین بار درخواست کار و استخدام به منطقه آزاد کردم و هیچ نتیجه ای نگرفتم و هنوز هم در نوبت برای استخدام در منطقه آزاد هستم ولی کسانی رو میشناسم که با واسطه با مدرک پایین که بدون نوبت مشغول به کار هستند که غیر بومی میباشند و بنده که از لحاظ بومی این روستا میباشم و از نظر استحقاق اولیت نسبت به غیر بومی ها که از شهرهای دیگر هستند هستم و بنده از نمایندگی از جوانان تحصیل کردهای روستای تیس گله به جناب کوردی و از مسولین منطقه آزاد چابهار و بی کفایتی مسئولان ذیر بط و از جمله شورای محترم تیس و نماینده محترم شورای مجلس و شورای شهر چابهار را دارم که ما بومی این منطقه هستیم که چرا همه جوانان تحصیل کرده روستای تیس بیکار هستند و چرا غیر بومیها با مدرک پایین مشغول بکار در منطقه هستند چرا مسئولین به فکر و درد و دل و دغدغه جوانان تحصیل کرده روستای تیس نیستند که اولیت اول به جوانان بومی این روستا میباشد و کارمندان بیشتر منطقه آزاد چابهار همه غیر بومی میباشند اخه چرا واسه چی ما بیکاریم بعد بنده چندین نامه هر چند ماه به نماینده محترم مجلس شورای اسلامی چابهار و شوراهای تیس و چابهار و به فرماندار محترم برای بکار گیری در منطقه آزاد نوشتیم و هیچ جوابی تا حالا نگرفتیم جناب اقای کوردی مدیر محترم کل منطقه آزاد چابهار از شما مظلومانه خواهشمندیم به فکر ما و جوانان تحصیل کرده روستای تیس باشید این مشکل بزرگ بیکاری ما رو خواهشن حل نمایید ما هیچ توقعو دیگری نداریم فقط مشکل ما بیکاری است جناب اقای کوردی و مسئولان محترم خواهشا ما بی صبرانه منتظر عملکرد همه دستندکاران محترم منطقه آزاد هستیم با تشکر و سپاس از همه شماها خواهشمندیم اقدامات لازم رو برای جوانان حقیر این روستا انجام بدهید ممنون میباشیم.
    با تشکر فراوان از نمایندگی بنده حقیر عمران ارزانی از طرف همه جوانان تحصیل کرده روستای تیس همین یک تقاضا را از شما و مسئولان محترم دارم و برای کسب اطلاعات بیشتر و گوش دادن به درد و دل جوانان روستا تاریخی تیس ....