{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 165235

به دنبال سفر «پوتین» به ژاپن؛

ژاپن و روسیه برای توسعه روابط همکاری تجاری خود، قرار دادی را به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار امضاء کردند.

به گزارش پایگاه خبری «اسپوتنیک»، طی سفر اخیر «ولادیمر پوتین» رئیس جمهور روسیه به ژاپن، قرار داد همکاری دوجانبه اقتصادی به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار به امضاء طرفین رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، این قرار داد در بیش از ۶۰ حوزه مختلف از قبیل انرژی، سلامت و حمل و نقل است. در قالب این قراردادها و در فرآیند همکاری اقتصادی ژاپن و روسیه، حدود ۲ میلیارد و ۵۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری و اعطاء وام از طریق بخش های خصوصی صورت خواهد گرفت.

قرار داد همکاری اقتصادی ژاپن و روسیه در هشت مرحله صورت اجرا خواهد شد و شامل استفاده از بخش خصوصی به منظور توسعه همکاری در حوزه انرژی، بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط و توسعه صنعتی است.

در میان قراردادها، همکاری شرکت نفت «روس نفت» روسیه با اتاق بازرگانی ژاپن برای توسعه میدان گازی در سواحل نزدیک به ژاپن دیده می شود.  

همچنین قرار است شرکت «گازپروم»  روسیه با شرکت «میتسویی» ژاپن نیز با همکاری یکدیگر در شمال روسیه به توسعه میدان گازی و احداث کارخانه ای در حوزه پترشیمی بپردازند.  

روسیه و ژاپن به طور مجزا برنامه ای برای تاسیس صندوقی با اعتبار اولیه یک میلیارد دلار به منظور سرمایه گذاری در پروژه های دوجانبه در حوزه داروسازی و انرژی را دارند.

بر همین اساس، دو کشور ۲۰ پروژه سرمایه گذاری مشترک را برنامه ریزی کرده اند که ا حتمالا ۴ یا ۵ پروژه آن برای شش ماه آینده کلید خواهد خورد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری