کد خبر 155563

رئیس اتاق بازرگانی تهران:

مذاکره ۱۸۰ هیات خارجی با اتاق بازرگانی ایران

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به استقبال کشورهای خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران، از بازدید ۱۸۰ هیات خارجی از اتاق بازرگانی خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مسعود خوانساری در سومین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه و هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری با اشاره به اینکه تحریم‌ها، روند پیشرفت ایران را کند کرد، گفت: تحریم‌ها باعث شد که ما از فناوری، مدیریت و اقتصاد پیشرفته دنیا فاصله بگیریم و نتوانیم متناسب با رشد اقتصادی دنیا پیشرفت کنیم.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر باروی کار آمدن دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و رشد کشور مثبت شده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران تأکید کرد: ثبات نسبی که در قیمت‌ها به وجود آمده و کاهش شدید تورم ازجمله دستاوردهایی بود که در این دولت ایجاد شد.

وی ادامه داد: کاهش قیمت نفت به تمام اقتصادهایی که نفتی بودند، ضربه زیادی زد. تا جایی که کشورهایی نظیر: عربستان و امارت که ذخایر نفتی بالایی داشتند، رشد اقتصادی‌شان به نصف یا یک‌سوم تقلیل یافت.

خوانساری تدبیر دولت را سد مهمی در برابر صدمه اقتصادی کشور پس از کاهش قیمت نفت خواند و بیان کرد: کشورهایی نظیر ونزوئلا به دلیل نداشتن ذخایر نفتی، در دوره کاهش قیمت نفت، ضربه‌های شدیدی دیدند تا جایی که امروز تورم در این کشور بالای ۵۰۰ درصد است اما ایران خوشبختانه باتدبیر دولت و بنیه اقتصادی محکم توانست این شرایط را کنترل کند تا جایی که ما امسال بالای پنج درصد رشد را تجربه کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: ازجمله دلایل عدم سقوط دولت در دوره نوسان قیمت نفت بنیه قوی اقتصادی کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به استقبال کشورهای خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران عنوان کرد: در سال گذشته بیش از ۱۸۰ هیات خارجی وارد ایران شدند. درواقع کشورهای خارجی برای سرمایه‌گذاری در کشور بسیار متمایل هستند زیرا تا اندازه زیادی با اقتصاد ایران و پتانسیل‌ها آشنایی دارند.

خوانساری افزود: باید محیط فضای کسب‌وکار را بهتر کنیم در واقع شفاف‌سازی اقتصاد کشور در همه زمینه‌ها بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر