{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 138626

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از برنامه این سازمان برای اعلام اسامی قاچاقچیان کالا و ارز در آینده نزدیک خبر داد و گفت: عزمی جدی در زمینه برخورد با قاچاق کالا ایجاد شده و برخوردهای قاطعی با قاچاقچیان خواهیم داشت.

سه روز پس از آنکه مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از مردم استان‌های مختلف کشور خواستار برخورد قاطع با قاچاقچیان عمده و از بین بردن اجناس کلان قاچاق شدند، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از اعلام قریب‌الوقوع اسامی قاچاقچیان خبر داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مقام معظم رهبری روز دوشنبه در در دیدار هزاران نفر از قشرهای گوناگون مردم استانهای مختلف کشور، تاکید کردند: «[در موضوع‌] قاچاق، بنده به مسئولین گفته‌ام که آقاجان! وقتی شما آن باند قاچاقچی را پیدا می‌کنید و آن جنس کلان قاچاق را که چند هزار تُن وزن آن است، وارد کشور می‌کنید، این جنس را جلوی چشم همه آتش بزنید؛ ضربه بزنید به قاچاقچی، به جنس دارای مشابه داخلی.»

به دنبال این بیانات رهبر معظم انقلاب، علیرضا جمشیدی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی امروز در گفتگو با صدا و سیما تاکید کرد: یکی از اقداماتی که منع قانونی برای انجام آن نداریم اعلام اسامی قاچاقچیان کالا و ارز است.

وی گفت: قاچاق کالا و ارز بنیان های اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی کشور را از بین می برد و همکاران ما در تعزیرات حکومتی اسامی عاملان اصلی تشکیل باندهای بزرگ قاچاق را اعلام خواهند کرد.

جمشیدی افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا در حال حاضر عزم جدی در این زمینه ایجاد شده و برخوردهای قاطعی با قاچاقچیان کالا خواهیم داشت.

وی گفت: پرونده های مهمی در حال رسیدگی است و روند برخورد با قاچاق کالا در چهار ماه گذشته جدی تر بوده و کالاهای قاچاق با مبلغ بالا کشف شده است.

ارسال نظر