{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 237518

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه ساختار اداری کشور۴۰ سال است که هیچ تحولی نداشته گفت: ۶۰ خدمت اداری کشور با هدف ایجاد تحول در این نظام، آماده ارایه بر زیرساخت تلفن همراه است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، «نصرالله جهانگرد» روز چهارشنبه در نخستین همایش ملی «معماری سازمانی ایران» در دانشگاه شهید بهشتی افزود: اکنون دولت همراه در کشور راه اندازی شده اما شمار محدودی به خدمات آن از طریق تلفن همراه دسترسی دارند.

وی ادامه داد: پس از بررسی های لازم، این60 خدمت قابل دسترسی برای همه کاربران تلفن همراه ارایه خواهد شد و مردم می توانند این خدمات را از طریق تلفن همراه دریافت کنند.

جهانگرد این اقدام را گام مهم برای ایجاد تغییر و تحول اساسی در ارایه خدمات دولتی پس از 40 سال ارزیابی کرد و گفت: کاهش کاغذبازی های اداری، افزایش بهره‌وری و رضایت مردمی مهمترین نتیجه این کار خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات یادآور شد: تلاش برای طراحی معماری نوین سازمانی از سال 1380 کلید خورد و در دولت یازدهم، 6 سامانه بزرگ و اصلی برای آن طراحی شد.

جهانگرد از ایجاد درگاه ملی دولت هوشمند به عنوان یکی از این سامانه ها یاد کرد و گفت: اکنون یکهزار و 700 خدمت دولتی که تاکنون به صورت سیلویی عرضه می شد، دارای ساختار واحد شدند.

وی ادامه داد: بخش بزرگی از خدمات دولت احصاء و دارای شناسنامه شده اند و در درگاه دولت هوشمند، برای مردم قابل دسترسی هستند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه همه این خدمات در درگاه دولت هوشمند عرضه شد، افزود: البته تعداد کمی از آنها در همین درگاه قابلیت عرضه دارند و بقیه با مراجعه به سامانه اصلی ارایه خدمت می کنند.

وی با اشاره به آماده سازی سامانه یکپارچه صدور مجوزها در ماههای اخیر، گفت: دو هزار و 100 مجوز در طول تاریخ اداری ایران ایجاد شده است که 25 عدد آنها راکد بودند.

جهانگرد گفت: بقیه مجوزها احصا شده و در سامانه مذکور قرار گرفته اند.

وی سامانه دیگر را سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد معرفی کرد و افزود: مردم می توانند در این سامانه هر نوع اطلاعات دولتی که نیاز دارند را، دریافت کنند.

وی به راه اندازی کارپوشه ملی ایرانیان در آخرین روزهای کاری دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: مردم هر مارکی که از دولت دریافت می کنند، از طریق این کارپوشه خواهد بود که برای همه آحاد کشور فعال خواهد شد.

جهانگرد با بیان اینکه موضوع ایمیل ملی از دید خیلی ها موضوعیت نداشت، گفت: بر این اساس کار پوشه ملی راه اندازی شد تا مردم در مراجعه به هر دستگاهی نیاز به ارایه کپی نداشته باشند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری