{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 182814

پس از مدت‌ها مناقشه تاکسی‌داران و اتومبیل‌های کرایه بر سر فعالیت بدون مجوز تاکسی‌های اینترنتی، اولین اپلیکیشن درخواست تاکسی اینترنتی از معاونت حمل و نقل شهرداری تهران و سازمان تاکسیرانی مجوز دریافت کرد.

اولین اپلیکیشن درخواست تاکسی اینترنتی از معاونت حمل و نقل شهرداری تهران و سازمان تاکسیرانی مجوز دریافت کرد و به زودی فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، کسب و کار تاکسی های اینترنتی در ایران با چالش مقابله با صنف سنتی تاکسی‌داران و آژانس‌های خودرو آغاز شد.

اپلیکیشن کارپینو از خودروهای دارای مجوز از سازمان تاکسیرانی و شهرداری تهران استفاده می‌کند و سعی دارد ناوگان تاکسی‌رانی و آژانس‌های تاکسی را طبق فناوری های روز وارد کسب وکارهای الکترونیکی کند.

احسان جهانی مدیر عامل این اپلیکیشن با تاکید بر اینکه اپلیکیشن‌های موجود فعلی صرفا خدمات آنلاین رایج در کشورهای پیشرفته را در ایران بومی‌سازی کرده‌اند، گفته: این اپلیکیشن هیچ وابستگی به خارج ندارد و تمامی سهامداران و سرمایه‌گذاران آن ایرانی هستند و با توجه به حساسیت‌های نهادهای سیاست‌گذار کشور در دسترسی به اطلاعات و سورس برنامه از خارج از کشور، تمامی اطلاعات اپلیکیشن در سرورهای داخلی نگهداری می شود.

وی با اشاره به رفع ایرادات شیوه فعلی فعالیت‌ تاکسی‌های اینترنتی در مجوز رسمی، گفت: در اپلیکیشن دارای مجوز به دلیل قوانین تاکسیرانی خودروها دارای معاینه فنی و پروانه رسمی هستند، رانندگان تأییدیه پزشکی و روان‌شناسی و گواهینامه‌های شهر شناسی دارند و سرنشینان خودرو تحت پوشش بیمه حوادث و مسئولیت اجتماعی هستند.

نسخه اندروید این اپلیکیشن تولید شده و نسخه آی او اس نیز در فروردین 96 عرضه می‌شود.

ارسال نظر

  • حامد
    ۲ ۱

    بسيار هم عالي اميدوارم در فضاي بسيار سالم با ساير اپليكيشن ها رقابت نمايد.

  • محمدی
    ۰ ۰

    سالهاست که آژانسهای سنتی به خدمات رسانی به مردم مشغولند ولی به علت مسافرتهای یکطرفه و بازگشت معمولاً خالی به مبداَ ، باعث ازدهام ترافیک می شوند ، از سالها قبل در کشورهای پیشرفته از اپلیکیشن حمل و نقل مسافر که پس از پیاده شدن مسافر ، از همان نقطه ، مسافر بعدی را جایگزین می کنند ، استفاده می شده که لازم است در ایران عزیز نیز هر چه زودتر این تاکسی های اینترنتی جایگزین آژانسها شوند که به کاهش ترافیک کمک قابل توجهی شود ، در ضمن شایسته است که ضمن دادن مجوز تاکسی اینترنتی به افرادی که برای اولین بار اقدام به انتقال این فناوری به داخل ایران عزیز و اجرای آن نموده اند ، از آنها قدردانی و تشکر ویژه شود زیرا آنها جابجایی مسافر تحول بزرگی ایجاد کردند برای هزاران نفر بصورت پاره و تمام وقت شغل ایجاد کردند و کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا و کاهش هزینه آژانسها و کاهش مصرف سوخت را باعث شدند .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری