کد خبر 514116

با اجرای ۳۰۷پروژه در بخش آب و برق؛

پویش وزارت نیرو به ایستگاه آخر رسید

وزیر نیرو گفت: بر اساس وعده ای که داده بودیم باید ۲۵۰ پروژه را با سرمایه ۵۰ هزار میلیارد تومان در پویش سال ۱۳۹۹ به بهره برداری می رساندیم که با طرح‌های امروز ۳۰۷ پروژه با ۸۱ هزار و ۲۲ میلیارد تومان افتتاح می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان امروز در مراسم اختتامیه پویش هر هفته الف-ب-ایران با اشاره به پروژه های انجام شده در بخش آب، اظهار کرد: ۱۴ سد مخزنی، ۵۵ هزار ۶۴۲ هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی، ۱۰ پروژه آبرسانی شهری، ۹ تصفیه خانه آب، ۱۳ تصفیه خانه فاضلاب، آبریانی به ۱۶۵۰ روستای کشور با جمعیت یک میلیون و ۴۹ هزار نفر انجام شد.

وی افزود: همچنین در بخش برق ۹ نیروگاه جدید، پنج پروژه جدید بازتوانی نیروگاه های موجود، ۳۰ نیروگاه مقیاس کوچک و ۲۵ نیروگاه تحدید پذیر جمعا به ظرفیت ۲۳۳۵ مگاوات به مدار بهره برداری آمدند، همچنین به ۲۸۸ روستای دیگر برق رسانی صورت گرفت.

وزیر نیرو گفت: گزارش همکاران من حاکی از یک کار جمعی برنامه ریزی شده در سال جهش تولید و در کوران جنگ اقتصادی و جنگ روانی دشمنان این سرزمین برای ابراز توانمندی ملت ایران، برای بروز ظرفیت های نهفته منابع انسانی در این کشور و نمایش تاب آوری جامعه و همچنین انجام وظیفه در عرصه خدمات آب و برق بوده است.

به گفته وی این پویش ملی که در ۲۵ فروردین ماه امسال اعلام شد با کمک همکارانمان در بخش های مختلف امروز به ایستگاه پایانی رسیده است.

اردکانیان با تأکید بر اینکه مهمترین بخش این پویش به جز طرح های ساخت و سازی طرح های سازوکاری بود که می بایست جای خود را در مجموعه فعالیت های صنعت آب و برق باز می کرد، تصریح کرد: این طرح ها موجب کاهش قیمت تمام شده، افزایش سرعت کارها و مجموعه تحولاتی از این نوع شد.

وی با بیان اینکه تهیه و تصویب سند کم آبی برای استان های کشور آغاز گردشگری آبی در تعداد قابل توجهی از دریاچه های احداث شده، طرح های آب و برق امید، تعویض کاپ های فرسوده یا خودنگهدار و ایجاد ساختار جدید آب بر اساس حوزه های آبریز اقداماتی بود که در این حوزه به ثمر رسید.

اردکانیان گفت: ۵۳ پروژه سازوکاری موجب تحول معناداری در صنعت آب و برق کشور شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر