کد خبر 497209

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

کاهش قیمت نفت به دنبال افزایش مبتلایان کرونا در چین/ اعلام محدودیت‌های جدید در مرکز شیوع

به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین و اعمال محدودیت‌ها در این کشور و همچنین اروپا، قیمت نفت در روز دوشنبه کاهش یافت.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، قیمت نفت در روز دوشنبه بر اثر نگرانی‌های مجدد در خصوص تقاضای سوخت جهانی پس از اعمال قرنطینه‌های سخت‌گیرانه در اروپا و محدودیت‌های جدید در چین که به تازگی شاهد جهش موارد ابتلا به ویروس کرونا بوده، کاهش یافت.

معاملات آتی نفت خام برنت پس از صعود به قیمت 56.39دلار در هر بشکه، که بالاترین میزان آن از 25فوریه 2020 بود، 65سنت یا 1.2درصد کاهش یافت و به 55.34دلار رسید.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز 44سنت یا 0.8درصد افت کرد و 51.80دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت. ارزش وست تگزاس اینترمیدیت روز جمعه به بالاترین حد در حدود یک سال گذشته رسیده بود.

مقامات چین روز دوشنبه اعلام کردند که این کشور شاهد بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا از پنج ماه گذشته بوده است. شهر شجیاژوانگ که مرکز جدید شیوع بوده، قرنطینه شده و تردد وسایل نقلیه را ممنوع اعلام کرده‌اند.

پس از اعلام گروه اوپک پلاس مبنی بر ثابت نگاه داشتن تولید در حین قرنطینه‌های جدید، قیمت نفت خام در هفته گذشته با تعهد داوطلبانه عربستان سعودی برای کاهش تولید یک میلیون بشکه در روز برای ماه‌های فوریه و مارس، پشتیبانی شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر