{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 428714

جمهوری آذربایجان در ۱۷ سال اخیر حجم استخراج گاز طبیعی در دریای خزر را هفت برابر افزایش داده و در مجموع ۳۷۹.۹میلیارد متر مکعب گاز طبیعی تولید کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در مدت ذکر شده بالاترین شاخص استخراج  سالانه گاز طبیعی جمهوری آذربایجان در دریای خزر در سال ۲۰۱۹ میلادی به میزان ۳۵.۶ میلیارد  متر مکعب بوده است.

  فاز دوم  توسعه میدان  " شاهدنیز "  واقع در ۷۰ کیلومتری جنوب شرق باکو در دریای خزر موجب افزایش حجم  استخراج گاز طبیعی در  جمهوری آذربایجان شده  است.

 جمهوری آذربایجان میدان  گازی " شاهدنیز " را در همکاری با  کنسرسیوم شرکت های خارجی به پیمانکاری شرکت بریتیش پترولیوم ( بی .پی ) توسعه  می دهد  و شرکت ملی نفت  ایران نیز سهم ۱۰  درصدی  در این طرح انرژی را به  خود اختصاص داده است.

  به  گزارش شرکت بریتیش پترولیوم ( بی پی ) در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۶.۸ میلیارد متر  مکعب گاز طبیعی در میدان " شاهدنیز" استخراج شده است که در مقایسه با یک سال قبل ۴۶ درصد بیشتر است.

  همچنین در ۱۷ سال اخیر حجم استخراج  نفت جمهوری آذربایجان  در دریای خزر  ۲.۴ برابر افزایش یافته  و به ۶۴۶ میلیون تن رسیده است.

  بالاترین شاخص استخراج سالانه نفت در جمهوری آذربایجان  در سال ۲۰۱۰ میلادی ۵۰.۸ میلیون تن بوده  است.

 جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۹  میلادی در مجموع ۳۷.۵ میلیون تن نفت استخراج کرده و بخش عمده نفت استخراجی این کشور در همکاری با شرکتهای خارجی به پیمانکاری بریتیش پترولیوم در میادین آذری ، چراغ و گونشلی در خزر حاصل شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری