{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 416121

در دهمین روز از دهه فجر با حضور استاندار زنجان و مدیرعامل شرکت توانیر، مرکز دیسپاچینگ برق منطقه‌ای زنجان به بهره برداری رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای زنجان روز دوشنبه در آیین افتتاح این مرکز گفت: برای اجرا و راه اندازی مرکز دیسپاچینگ برق منطقه ای زنجان بالغ بر ۱۶۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

 بهمن الله‌مرادی با بیان اینکه دیسپاچینگ های مناطق به عنوان بازوان اجرایی دیسپاچینگ ملی هستند، اظهار داشت: با راه اندازی و توانمند سازی دیسپاچینگ های منطقه ای از جمله مرکز دیسپاچینگ منطقه ای زنجان، می توان در جهت بهبود و کنترل فرکانس و ولتاژ شبکه، کنترل بارگذاری تجهیزات و اجرای هر چه اثربخش‌تر طرح های پاسخگویی بار، گام های مهم و اساسی برداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مجموعه اقدامات شرکت برق منطقه ای زنجان بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر قابلیت احداث نیروگاه‌های بادی در حوزه استحفاظی برق منطقه ای زنجان به حد سه هزار و ۶۹۵ مگاوات رسیده است و قابلیت احداث نیروگاه خورشیدی نیز در حد سه هزار مگاوات است.

الله‌مردای اظهار داشت: پیک بار شرکت برق منطقه ای زنجان در سال ۵۷ حدود ۶۰ مگاوات بود که این میزان در زمان حاضر به یک هزار و ۶۹۵ مگاوات رسیده است که افزایش ۲۷.۵ برابری در این بخش شاهد هستیم.

وی از فعالیت ۳۳ نیروگاه برق با ظرفیت تولید بیش از ۹۴۴ مگاوات در محدود شرکت برق منطقه ای زنجان خبر داد و گفت: در زمینه خطوط انتقال نیروی برق در سال ۵۷، حدود ۵۰۱ کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع داشتیم که این میزان در زمان حاضر به بیش از چهار هزار و ۸۲۵ کیلومتر رسیده است که افزایش ۹ برابری را نشان می دهد.

گفتنی است همزمان با بهره برداری از مرکز دیسپاچینگ برق منطقه ای زنجان، ۲۳ طرح حوزه برق نیز به ارزش ۱۳۲ میلیارد تومان در استان زنجان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری