{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 396104

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بزرگترین شرکت بورسی کشور خود را برای افزایش سرمایه ۶۵درصدی از محل سود انباشته در یک ماه آینده آماده می‌کند.

اقتصادآنلاین-مریم‌علیزاده؛ در حاشیه نمایشگاه کیش‌اینوکس جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به ارائه آخرین فعالیت‌های این شرکت بزرگ بورسی پرداخت. وی ضمن اعلام وضعیت مطلوب شرکت هلدینگ خلیج فارس در زمینه تولید، فروش و صادرات گفت: در حال حاضر فارس، ۴۰ درصد صنعت پتروشیمی کشور را مدیریت می‌کند که این موضوع سبب شده تا ۴۰ درصد صادرات انواع محصولات پتروشیمی کشور نیز از طریق شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس انجام شود. 
وی با اشاره به تولید طیف وسیعی از محصولات پتروشیمی در زیرمجموعه‌های هلدینگ گفت: از آنجاکه هلدینگ نقش تعیین کننده ای در تامین نیاز صنایع پایین‌دست پتروشیمی دارد، حضور خود را در بورس کالا را نیز افزایش داده تا جایی که شاهد هستیم در برخی روزها عرضه محصولات پتروشیمی نسبت به تقاضای آن فزونی دارد.
ربیعی با مناسب توصیف کردن روند تولید و صادرات در بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور گفت: باوجود تحریم‌ها، امور صادرات به خوبی انجام می‌شود و بازگشت ارز پتروشیمی‌ها به سامانه نیما نیز سبب شده تا شاهد آرامش در جو بازار ارز باشیم.
 وی در خصوص عرضه سایر زیرمجموعه‌های هلدینگ در بورس گفت: خوشبختانه در سال گذشته و جاری دو‌شرکت سرآمد یعنی پتروشیمی پارس و نوری را در بورس عرضه کردیم که هم برای بازار سرمایه و هم سهامداران خاطره خوشی را برجای گذاشت. ربیعی افزود: البته از آنجاکه استراتژی هلدینگ خلیج فارس حضور حداکثری در بازار سرمایه است، در نظر داریم دو پتروشیمی دیگر را تا پایان سال وارد بورس کنیم که امور پذیرش پتروشیمی تندگویان و ارومیه به خوبی انجام شده است. وی همچنین ابراز امیدواری کرد پتروشیمی آریاساسول نیز تا‌ پایان سال جاری وارد بورس شود.
ربیعی در خصوص افزایش سرمایه این شرکت نیز گفت: همانطور که در مجمع اخیر شرکت قول افزایش سرمایه طی دو ماه آینده را دادیم، اکنون اعلام می‌کنم که این پروژه قطعا تا یک ماه آینده انجام خواهد شد و سرمایه شرکت از ۹۱۵۰ میلیارد تومان به ۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد. گفتنی است این افزایش سرمایه از محل سود انباشته بوده و تمام افرادی که در زمان افزایش سرمایه سهامدار شرکت باشند مشمول این افزایش سرمایه خواهند شد.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری