{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 391949

مدیرعامل توانیر در گفتگو با اقتصادآنلاین پاسخ داد؛

با حذف قبوض کاغذی، مبلغ آبونمان که شامل هزینه چاپ، کاغذ و پست است از قبوض الکترونیکی کم نشده و مقرر شده این مبلغ صرف مسئولیت های اجتماعی و طرح های تشویقی وزارت نیرو شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، از ابتدای پاییز سال جاری وزارت نیرو خبر از حذف قبوض کاغذی برق داد و پس از آن مقرر شد قبوض برق بصورت الکترونیکی به دست مشترکین برسد.

در این میان اما شاهد هستیم مبلغ آبونمان که شامل هزینه چاپ، کاغذ و پست است از قبوض برق حذف نشده است. در این خصوص محمدحسن متولی زاده مدیرعامل توانیر به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: در مبلغ آبونمان هزینه قرائت نیز وجود دارد که حذف نشده و هنوز پابرجاست. وی در ادامه افزود: البته در اولین گام با حذف قبوض کاغذی و منافع حاصل از آن، به تعداد 100 هزار بسته کمک آموزشی در اختیار دانش آموزان مناطق محروم قرار گرفته است. 

متولی زاده با تاکید بر این که مبلغ آبونمان از قبوض الکترونیکی حذف نخواهد شد گفت: قرار است از محل منافع آبونمان، هزینه طرح های تشویقی مشترکین کم مصرف در سال آینده تامین شود. به گفته متولی زاده در سال گذشته بالغ بر 350 میلیارد تومان هزینه طرح های تشویقی مشترکین صنعتی و کشاورزی شده که وزارت نیرو در نظر دارد سال آینده مشترکین خانگی را به جهت صرفع جویی هزار مگاواتی مصرف برق در این طرح شریک کند.

از این رو مشترکین برق همچنان مبلغ آبونمان را در قبوض الکترونیکی خود مانند قبل رویت خواهند کرد و تصمیمی برای حذف و یا کم کردن آن وجود ندارد.

 

ارسال نظر

  • م.م
    ۲ ۰

    با سلام از جیب مردم بدون اجازه انها به اصطلاح صرف کمک به مناطق محروم می کنبد که معلوم نیست درست باشد اگر واقعا راست می گویید از خودتان مایه بگذارید مردم راضی نیستند متاسفانه حذف قبوض کاغذی اثار مثبت برای مشترکان ندارد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری