{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 391011

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی، از تصاعد گاز فلر، درختان کهور آمریکایی و حوضچه نمک تالاب هورالعظیم به عنوان عوامل بروز مشکلات تنفسی مردم اهواز یاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت،  علی ساری ، با تایید اخبار منتشر شده مبنی بر مراجعه مکرر تعداد زیادی از جمعیت مردم اهواز به اورژانس بیمارستان‌های این شهر به دلیل بروز مشکلات تنفسی در تشریح دلیل ایجاد این مشکل، گفت: وجود مواد آلاینده موجود در هوای اهواز باعث شد که با اولین بارندگی‌های پاییزی، مشکلات تنفسی برای مردم این شهر ایجاد شود.

بیمارستان‌های اهواز با کمبود کپسول اکسیژن و پزشک مواجه شدند

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه به دلیل تعداد محدود بیمارستان‌های اهواز و کمبود امکاناتی همچون کپسول گاز اکسیژن و نبود پزشک به تعداد کافی، ظرفیت و امکانات کنونی مراکز درمانی این شهر پاسخگوی نیاز مردم نبوده و باعث سردرگمی مراجعان و ایجاد اختلال در روند پاسخگویی از سوی کادر درمانی به آنها شده است.

وی تصریح کرد: تعداد محدود بیمارستان‌های اهواز و مشکلات زیست محیطی که در شرایط کنونی سلامت مردم را تهدید می‌کند، می‌طلبد که مسئولان حوزه سلامت روند ساخت بیمارستان‌های مصوب شده به ویژه بیمارستان هزار تخت‌خوابی این شهر را تسریع بخشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهار کرد: البته لازم است با افرادی که به هر دلیلی در رفع آلودگی محیط زیست ناشی از وجود گاز فلر و کاشت درختان کهور آمریکایی در استان خوزستان کوتاهی می‌کنند به طور جدی برخورد شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در بیان مشکلات زیست محیطی ناشی از کاشت درختان کهور آمریکایی، تاکید کرد: این درختان خطرناکترین گونه‌های گیاهی هستند که در خوزستان کاشته شدند و سلامت شهروندان را به خطر انداخته‌اند، کما اینکه اعتراض‌های زیادی مبنی بر ضرورت توقف کاشت این درختان و جایگزینی درختان سازگار با طبیعت این استان همچون نخل بجای آنها وجود داشته که تاکنون محقق نشده است.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی، از وجود حوضچه نمک در تالاب هورالعظیم در این منطقه به عنوان دیگر مشکل زیست محیطی یاد کرد که به دلیل وزش بادهای پاییزی به بروز مشکلات تنفسی مردم اهواز دامن زده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آقا چرا جوک میگی؟ هور العظيم پر آبه. نمک کجا بود؟ خود وزیر نفت شیر های آب رو باز کرد توش پرش کرد، فیلم و سریالش رو هم نشون داد والا.
  یعنی خالی شده؟ یا فیلم بوده همش؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  محیط زیست و سلامتی اینا کشک!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری