{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 389409

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

با تکمیل رنجیره اززش تولیدات پتروشیمی در داخل کشور هم‌ می‌توان مانع از خروج ارز از کشور سد و هم‌ می‌توان به هدف اشتغال‌زایی در مقیاس کلان دست یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین ، محصول «ای‌پی‌وی‌سی» یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه تولید کیف و کفش و چرم مصنوعی است که سالانه تقاضا برای این محصول افزایش چشمگیر می‌یابد. از سویی دیگر واحدهای پتروشیمی داخلی با تولید این محصول استراتژیک هم در تامین نیاز داخلی به این ماده می توانند اثرگذار باشند که مانع از خروج ارز می‌شود و هم با صادرات آن، ارزآوری قابل توجهی را نصیب کشور کنند.

در این خصوص «حسن  نشان زاده مقدم» مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران در خصوص حضور شرکت‌های پتروشیمی در نمایشگاه اظهار داشت: فرصت این نمایشگاه باعث شد که از نزدیک با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی محصولاتمان تعامل و مذاکره داشته باشیم و مشکلات را بشناسیم و وفاداری و رضایتمندی مشتریان و مصرف کنندگان نهایی را قدر بنهیم.

گفتنی است در این‌ نمایشگاه تولیدکنندگان کیف و کفش از ترکیه حضوری چشمگیر داشته که ارائه محصول UPVC با قیمت رقابتی می‌تواند سهم از بازار کشورمان را افزایش دهد.

همچنین مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در مورد فعالیت این شرکت افزود: شرکت پتروشیمی اروند تا ده سال پیش بزرگترین زنجیره کلر را در جهان داشت و از آخرین تکنولوژی موجود در جهان در تولید محصولات خود استفاده می کند.

مدیر عامل پتروشیمی اروند با اشاره به راه اندازی مجتمع ای پی وی سی در شرایط تحریم با توان داخلی افزود: مشکلات فراروی شرکت مرتفع شده است و تولید ای پی وی سی شرکت از 11000 تن درسال 1396 به 20000 تن در سال 1397 رسید که تحویل صنایع پایین دست شده است و در هماهنگی با سندیکاهای مختلف نقشه راه خود را مشخص کرده ایم و در همین 7 ماهه اول سال توانسته ایم 11000 تن تولید داشته باشیم و نیاز صنایعی همچون کیف، کفش و چرم را تامین کنیم.

نایب رییس هیات مدیره شرکت پتروشیمی اروند در مورد استراتژی شرکت افزود که تامین نیاز داخلی اولویت اصلی شرکت است و در کنار آن حفظ بازار صادراتی را مد نظر داریم. نشان زاده مقدم بازارهای عراق، ترکیه، افغانستان و آسیای مرکزی را بازارهای هدف شرکت پتروشیمی اروند اعلام کرد.

مدیر عامل پتروشیمی اروند در خصوص تحقق شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید در شرکت متبوع خود؛ ایجاد اشتغال غیر مستقیم صنایعی همچون کیف، کفش، چرم، و صنایع پایین دست از مهم ترین دستاوردهای محصولات این شرکت اعلام کرد و ادامه داد: اروند به عنوان تنها تولیدکننده محصول استراتژیک "ای پی وی سی" در کشور توانسته است از خروج ارز در شرایط تحریم جلوگیری کند.

مهندس نشان زاده مقدم در پایان واحدهای الفین، نیروگاه، آلومینیوم، نفت، سیمان و شوینده ها را از دیگر مصرف کنندگان محصولات پتروشیمی اروند اعلام کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری