{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 384383

وزیر نفت مطرح کرد؛

وزیر نفت در جریان تشریح وعده جهش سوم صنعت پتروشیمی از رسیدن به ارزش مالی تولیدات پتروشیمی تا سال ۱۴۰۵ به ۳۵ میلیارد دلار خبر دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در توضیح وعده جهش سوم صنعت پتروشیمی، گفت: دو جهش در پتروشیمی اتفاق افتاده که یک جهش اوایل دهه 90 به اتمام رسید و جهش دوم تا پایان سال 1400 بروز و ظهور خواهد کرد، همچنین مقدمات، حرکت‌های اصلی و طرح‌های جهش سوم آغاز شده است.

جهش سوم صنعت پتروشیمی؛ رسیدن ارزش مالی تولیدات پتروشیمی به 135 میلیارد دلار

وی با ابراز امیدواری از اینکه جهش سوم صنعت پتروشیمی تا سال 1405 تولیدات پتروشیمی را به بیش از 130میلیون تن در سال با ارزش مالی 135 میلیارد دلار می‌رساند، افزود: جهش نخست 15 تا 16 میلیارد دلار ارزش مالی و جهش دوم ارزش مالی 25 میلیارد دلاری داشته‌اند و در جهش سوم با رشد چشمگیر به سود مالی بالای 35 میلیارد دلار خواهیم رسید.

اشتغال فراوان و ارزش‌افزوده با جهش سوم صنعت پتروشیمی

به گفته وزیر نفت اگر جهش سوم صنعت پتروشیمی با رونق تولیدات صنایع پایین‌دستی همراه باشد علاوه‌بر ایجاد اشتغال فراوان، ارزش‌افزوده بسیاری را نیز برای کشور به همراه دارد.

زنگنه با بیان مثالی ادامه داد: به‌طورمثال از طریق طرح‌های جلوگیری از سوزاندن گازهای در مشعل، حجم عظیمی نزدیک به 10میلیون تن خوراک برای پتروشیمی‌ها تهیه می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری