{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 382500

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

وزیر نفت گفت: فعلا تصمیمی در خصوص افزایش قیمت حامل‌های انرژی گرفته نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین،بیژن زنگنه وزیر نفت در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست افزود: خرابکاری ناشی از حملات سایبری به تاسیسات نفتی دروغ است و ما در آمادگی کامل برای مواجه با هرگونه تهدید و حمله هستیم.

وی افزود: در برنامه داریم تا با افزایش ظرفیت خوراک مایع صنایع پتروشیمی، تولید محصولات انواع پروپیلن را افزایش دهیم و علاوه بر تامین نیاز داخل، صادرات را نیز تقویت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: برای مرتفع کردن چالش کم‌آبی، بحث آمایش سرزمین را در خصوص تاسیس واحدهای جدید پتروشیمی پیگیری می‌کنیم.

وزیر نفت گفت: همچنین در نظر داریم به دلیل مشکل کم‌آبی، واحداهای جدید پتروشیمی را در حاشیه دریای خزر و مناطقی که پُرآب هستند احداث کنیم که البته شرط لازم این امر، تکمیل زنجیره تولید محصولات در واحدهای جدید است.

زنگنه ادامه داد: مطابق با برنامه برای جلوگیری از خام فروشی، تا۱۴۰۴ ، سالانه بالغ بر ۱۳۰ میلیون تن محصول پتروشیمی تولید خواهیم کرد که این موضوع نیاز به ۷ میلیارد دلار تامین خوراک از صنایع بالادستی دارد که این عدد در حال حاضر برابر با ۵ میلیارد دلار است.

وی همچنین گفت: عامل محدود کننده در تامین خوراک صنایع پتروشیمی، کم‌کاری واحدهای بالادست نیست بلکه افزایش تقاضای داخلی برای خوراک است.

وزیر نفت ادامه داد: به دلیل مشکلات تحریم، واحدهای بالادست صنعت پتروشیمی به فروش محصولات در داخل رغبت بیشتری دارند.

وی همچنین گفت: پتروشیمی در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارد چراکه در طول دو سال گذشته بیشترین میزان ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصادی بازگردانده است.

 این خبر در حال تکمیل است...

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری