{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 378144

ژاپن در ماه جولای اولین محموله ال‌ان‌جی از چین را وارد کرد؛ بزرگترین خریدار سوخت جهان، با وجود رقابت شدید در داخل، در تلاش است برای کاهش هزینه‌ها، منابعی جدید برای تأمین گاز خود پیدا کند.

به گزارش رویترز، ژاپن در ماه جولای اولین محموله ال‌ان‌جی از چین را وارد کرد. این در حالی اتفاق می‌افتد که ژاپن به عنوان بزرگترین خریدار سوخت جهان، با وجود رقابت شدید در داخل، در تلاش است برای کاهش هزینه‌ها، منابعی جدید برای تأمین گاز خود پیدا کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این خرید نشان می‌دهد که انعطاف‌پذیری در بازار ال‌ان‌جی آسیا رو به افزایش است. چین با افزایش تقاضای داخلی برای گاز، خود به دومین خریدار بزرگ ال‌ان‌جی در جهان تبدیل شده است. با این حال این کشور تصمیم گرفته است با افت مصرف گاز در تابستان، بخشی از این گاز را دوباره صادر کند. در این میان خریداران ژاپنی برای کاهش هزینه‌های خود، این محموله‌ها را خریداری کرده‌اند.

محموله ۷۰۵۶۰ تنی ال‌ان‌جی، از پایانه ال‌ان‌جی هانیان، که تحت مدیریت شرکت مللی نفت دور از ساحل چین (سی‌ان‌اواوسی) می‌باشد، به بندر چیتا در نزدیکی ناگویای ژاپن ارسال شد. پایانه ال‌ان‌جی این بندر ژاپنی تحت مدیریت مشترک شرکت‌های توهوگاز و جرا می‌باشد.

طبق داده‌های وزارت مالی ژاپن، هر یک میلیون واحد حرارتی انگلیسی (ام‌ام‌بی‌تی‌یو) گاز این محموله، به قیمت ۵.۶۸ دلار خریداری شده است که بسیار پایین‌تر از میانگین قیمت واردات ژاپن (۹.۵۰ دلار برای یک میلیون واحد حرارتی انگلیسی)، می‌باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری