{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 376473

درحالی‌که چین در اقدامی متقابل روز جمعه اعلام کرد که تعرفه‌ بر واردات نفت از آمریکا وضع خواهد کرد و این اقدام از ابتدای ماه سپتامبر اجرایی خواهد شد، رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت شرکت چاینا پترولیوم اند کمیکال (Sinopec) در تلاش است تا معافیت تعرفه‌ای برای نفت وارداتی از آمریکا در ماه‌های آتی دریافت کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، به گفته این منابع، انتظار می‌رود، بزرگ‌ترین پالایشگاه آسیا 4 نفتکش غول‌پیکر حامل 8 میلیون بشکه نفت آمریکا در ماه‌های سپتامبر و اکتبر در بندر تیانجین دریافت کند.

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد تعرفه‌های بیشتری از 5 تا 10 درصد بر 5 هزار و 78 کالاهای آمریکایی اعمال خواهد کرد که شامل نفت، محصولات کشاورزی نظیر دانه سویا و هواپیماهای کوچک است. (جزئیات بیشتر)

این منابع گفتند این تعرفه هزینه هر بشکه نفت آمریکا را 3 دلار افزایش خواهد داد.

این منابع افزودند سینوپک در نظر دارد تا از پکن معافیت تعرفه‌ای برای واردات نفت از آمریکا دریافت کند یا درصورتی که نتوانست معافیت دریافت کند، این نفت را در مخازن اجاره‌ای برای فروش آتی ذخیره کند.

منابع آگاه افزودند پکن برای شرکت‌های چینی کانالی برای درخواست معافیت از تعرفه ایجاد کرده است.

یکی از این منابع گفت این شرکت گزینه‌های دیگری نیز دارد که شامل ذخیره‌سازی در مخازن اجاره‌ای یا ارسال این نفت به دیگر مقاصد است.

به گفته دیگر منابع، «این به نوع تعامل با دولت بستگی دارد.»

آمارهای گمرک چین نشان داد صادرات نفت آمریکا به چین، بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان، در 7 ماه نخست امسال حدود 126 هزار بشکه در روز بوده است که 63 درصد کمتر از مدت مشابه پارسال است.

پکن ژوئن سال گذشته، تعرفه‌ای بر واردات نفت از آمریکا اعلام کرد اما پیش از اجرا آن را لغو کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری