{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 368325

یک نشریه آمریکایی به نقل از وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد این کشور یک شرکت چینی را به دلیل نقش داشتن در حمل و نقل نفت ایران تحریم خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، نشریه وال‌استریت ژورنال به نقل از «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد شرکت چینی «ژوهای ژنرانگ» و یکی از مدیران این شرکت به دلیل آنچه نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران خوانده شده، هدف تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار خواهد گرفت.

ساعتی پس از انتشار خبر وال‌استریت ژورنال، نام شرکت چینی ژوهای ژنرانگ و «لی یومین» که ظاهراً از مدیران این شرکت است رسماً به فهرست شرکت‌های و افراد تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری آمریکا اضافه شد.
چین جزو کشورهایی بود که در ماه نوامبر (آبان 97) به مدت شش ماه از اجرای تحریم‌های نفتی یکجانبه آمریکا علیه ایران معاف شده بودند.

دولت ترامپ چند روز قبل از انقضای مهلت شش‌ماهه اعلام کرد که قصد ندارد معافیت‌های این کشورها را تمدید کند.

آمریکا پس از خروج از برجام در اردیبهشت 97 تحریم‌های شدیدی را علیه بخش‌های مختلف اقتصاد ایران،‌ به‌ویژه بخش نفت، وضع کرد و مدعی شد صادرات نفت ایران را به صفر خواهد رساند؛ هدفی که با وجود گذشتن حدود 15 ماه از آن زمان هنوز محقق نشده است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته در جریان سفرش به نیویورک برای شرکت در نشست شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد،‌ در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان ضمن تأکید بر اینکه بازار نفت بدون نفت ایران دچار مشکلات جدی می‌شود، خاطر نشان کرده بود که ایران به هر طریق ممکن نفت خود را خواهد فروخت اما چگونگی آن یک راز است که فاش نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری