{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 352596

شرکت صنایع ریلاینس هند به‌مدت یک ماه یک واحد پالایش نفت خام ۳۳۰هزار بشکه‌ای را در مجموعه پالایشگاهی جامنگار برای تعمیر و نگهداری می‌بندد.

 به گزارش اویل پرایس، شرکت صنایع  ریلاینس هند به مدت یک ماه یک واحد پالایش نفت خام 330هزار بشکه‌ای را در مجموعه پالایشگاهی جامنگار می‌بندد. ظرفیت این  مجموعه 660هزار بشکه در روز است. این تعطیلی از اواسط ماه ژوئن برای تعمیر و نگهداری آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  این پالایشگاه  غالباً محصولات پالایش شده نفتی را به بازارهای داخلی عرضه می‌کند.

در ژانویه، شرکت ریلاینس یک واحد نفت خام دیگر را در این پالایشگاه 660هزار بشکه‌ای به‌مدت چهار هفته برای تعمیرات بسته بود.

 مجموعه پالایشگاهی جامنگار ریلاینس بزرگترین قطب پالایشگاهی جهان است و این پالایشگاه که در بخش ویژه اقتصادی آن قرار دارد، ششمین پالایشگاه بزرگ جهان با ظرفیت پالایش 580هزار بشکه نفت خام در روز است.

 اولین پالایشگاه مجموعه جامنگار در 1991 ساخته شد و ظرفیت آن 660 هزار بشکه نفت در روز است. این پالایشگاه محصولات پالایش شده را به بازار داخلی می فروشد.

 پالایشگاه منطقه ویژه اقتصادی در 2008 اضافه شد و این مجموعه را به بزرگترین قطب پالایشگاهی نفت جهان تبدیل کرد. سال گذشته، ریلاینس ظرفیت صادرات خود را 30درصد افزایش داد و به 704هزار بشکه در روز رساند.

 عربستان سعودی در سال‌های اخیر در حال بستن قراردادهایی در آسیاست. آسیا بازاری خوب برای کشورهای صادرکننده نفت است. هدف آرامکو حفظ تقاضای آینده برای نفت خام عربستان است. هند یک مرکز رشد سریع تقاضا و سومین مصرف‌کننده بزرگ نفت پس از آمریکا و چین است.

طی دیدار محمد بن‌ سلمان، ولیعهد عربستان از هند در ماه فوریه، عربستان طرحهای خود را برای سرمایه‌گذاری 100میلیارد دلاری در  زیرساخت‌ها و صنعت انرژی هند علنی کرد.  آرامکو سعی دارد موقعیت خود را در این کشور تقویت کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری