{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 351302

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه اقدام وزارت نیرو در افزایش تعرفه های برق در سال جاری غیر قانونی بوده است گفت: در جلسه امروز کمیسیون انرژی وزارت نیرو مکلف به بازگرداندن تعرفه های برق به سال ۹۷شد چراکه افزایش تعرفه‌ها در شرایط فعلی باعث افزایش فشار اقتصادی به مردم می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اسدالله قره خانی ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: به دنبال تغییر تعرفه‌ها در فیش‌های مصرفی برق مردم کمیسیون انرژی از معاونت وزارت نیرو در امور برق دعوت کرد تا در جلسه امروز کمیسیون حاضر شده و توضیحاتی به کمیسیون ارائه کنند و در جلسه امروز کمیسیون اعتراض خود را به این موضوع اعلام کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: وزارت نیرو در توضیحات خود اعلام کرد که بنا بر قانون برنامه توسعه ششم افزایش پلکانی تعرفه‌ها باید تا سال ۱۴۰۰ محقق شود در حالی که ماده ۳۹ قانون اشاره دارد که با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی باید این اتفاق افتد و هرگونه تغییر در تعرفه‌ها باید در لایحه بودجه سنواتی به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس تصریح کرد: از آنجا که وضعیت اقتصادی مردم امروز نامناسب است و افزایش تعرفه‌ها اعتراضات اجتماعی نیز به دنبال خواهد داشت کمیسیون بر این موضوع تاکید داشت که این اقدام وزارتخانه در سال جاری غیرقانونی بوده و افزایش تعرفه‌ها قابل قبول نیست.

وی در پایان اظهار کرد: وزارت نیرو باید تعرفه‌های برق را به سال ۹۷ بازگرداند و کمیسیون با هرگونه افزایش تعرفه و یا تغییر در تعرفه‌های برق در سال ۹۸ مخالف است چراکه این موضوع باعث افزایش فشاربه مردم به ویژه در مناطق گرمسیری و جنوب می شود.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    فشار برقی تثبیت شد، قربونت فشار گازی، گوجه ای، روغنی و تخم مرغی رو هم کم کنید یه املتی بشه زد تا نمردیم از نون خالی.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری