{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 348823

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بارش روزهای اخیر در مناطق جنوب شرقی منجر به پرآب شدن چاه نیمه های ۱،۲،۳ و ۴ منطقه سیستان و بلوچستان شده است.

اقتصادآنلاین-لیلا میبان؛ رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه نشست امروز هیات دولت درباره وضعیت منابع آبی کشور و میزان آب موجود پس از بارش های اخیر گفت: از 50 میلیارد متر مکعب گنجایش مخازن سدها، تا اول اردی بهشت ماه و پس از بارش های اخیر، حجم مخازن کمی بیش از 39 میلیارد مترمکعب شده است که این رقم  نسبت به سال گذشته 63 درصد رشد داشته است. در مجموع اکنون حدود 80 درصد حجم مخازن سدها پر است.

او با اشاره به اینکه این شرایط برای تامین آب شرب مورد نیاز و مصارف دیگر مناسب است افزود: بارندگی های اخیر به لحاظ شدت، مدت و  وسعت بسیار گسترده بود است و کشور از برکات این بارش ها برخوردار شد.

اردکانیان با اشاره به بارش ها در مرزهای شرقی نیز گفت: بارش های خوبی در روزهای گذشته به ویژه در مناطق جنوب شرقی کشور رخ داده است و چاه نیمه های 1، 2، 3 و 4 منطقه سیستان و بلوچستان، در حدود 955 میلیون متر مکعب آب موجود داریم که در سال گذشته حدود 600 میلیون مترمکعب بوده است.

وزیر نیرو درباره ورود کشور به ترسالی نیز گفت: با بارش های اخیر نمی توان چنین نظری را بیان کرد. شرایط تغییر اقلیم باید مورد بررسی قرار گیرد و نظرات جهانی نیز در ارتباط با پدیده های اخیر کشور نیز دریافت می شود. فارغ از بررسی این نکته که وارد دوره ترسالی شده ایم یا خیر، مصرف صحیح مساله ای است که باید بازهم مورد توجه قرار گیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری