{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 346343

افزایش تولید نفت فوق سبک تگزاس و نگرانی در مورد کیفیت آن در مقایسه با سایر انواع نفت خام، تحویل نفت به قطب اصلی ذخیره نفت آمریکا در اوکلاهاما را کند کرده است.

به گزارش رویترز، افزایش تولید نفت فوق سبک تگزاس و نگرانی در مورد کیفیت آن در مقایسه با سایر انواع نفت خام، تحویل نفت به قطب اصلی ذخیره نفت آمریکا در اوکلاهاما را کند کرده، عرضه نفت در این منطقه را کاهش داده و باعث عرضه بیش از حد نفت در تگزاس شده است .

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در چند ماه گذشته حفاران تولید نفت سبک وست تگزاس را افزایش داده‌اند. نفت سبک وست تگزاس نوعی نفت خام است که با آنچه در کاشینگ اوکلاهاما ترکیب می‌شود و شاخص درجه نفت آمریکاست، تفاوت دارد .

کاشینگ در حال حاضر با 46 میلیون بشکه ذخیره نفت، یکی از بزرگترین بازارهای ترکیب نفت در جهان است که در آن نفت خام سبک و سنگین با هم مخلوط می شوند و ترکیبی ارائه می دهند که قابل تحویل در قراردادهای نفتی آمریکاست .

شرکتهای خط لوله از موسسات حمل و نقل می‌خواهند نفت فوق سبک را جدا کنند چون نگرانند که در جه آن خیلی سبک باشد و  تفاوت زیادی با سایر نفت های تگزاس داشته باشد. این کار باعث کند شدن تحویل محموله ها در مارس شده چون نفت باید در بشکه های جداگانه ای از سایر نفت های خام فرستاده شود و به طور جداگانه هم ذخیره شود .

تحویل نفت سبک جدا شده وست تگزاس در آوریل افزایش می‌یابد و انتظار می‌رود جریان سایر درجات نفت خام از داکوتای شمالی و کانادا همچنان ثابت بماند .

کمبود ترکیب درست نفت قیمت آن را در کاشینگ بالا برده است. نفت در قراردادهای ماه های پیش رو در هفته جاری 64.79 دلار معامله شد که 10 درصد گران تر از قیمت در قراردادهای ماه آینده است .

در سوی دیگر خط لوله، بازارهای نفت میدلند تگزاس با افزایش موجودی نفت و رشد تولید کساد شده‌ اند. ذخایر در وست تگزاس به بیش از 20 میلیون بشکه در اوایل آوریل رسید که 5.6 میلیون بشکه از ذخایر اواسط فوریه به خاطر کاهش جریان نفت بیشتر است .

نفت میدلند با 6 دلار کمتر در هر بشکه معامله شد. قبلاً تا 7.50 دلار هم ارزان شده بود و روز چهارشنبه با 3.50 دلار تخفیف به فروش رسید .

نفت فوق سبک حدود 15 درصد تولید فعلی حوزه پرمین را تشکیل می‌دهد که 4.2 میلیون بشکه در روز است .

فعلاً تاجران در حال تلاش برای یافتن مخازنی درست برای ذخیره سازی در کاشینگ و تامین ترکیبات کافی هستند تا کیفیت نفت خام به حد مناسب برسد .

کمبود سایر انواع نفت خام هم وجود دارد. تقاضای نفت خام سنگین پس از تحریم های ونزوئلا و محدود شدن تولید در کانادا بالا رفته است. توقف تولید زمستان عرضه نفت خام سبک را از داکوتای شمالی و کلورادو کاهش داده که این ها هم در کاشینگ ترکیب می شوند .

جان زنر، تحلیلگر آربی ان انرژی گفت:« اگر یک بازیگر اصلی نباشید که بتوانید نیاز خودتان را در زمان مناسب و به اندازه کافی تامین کنید، مهیا کردن تمام امکانات در زمان خاص بسیار چالش برانگیز است ».

ارسال نظر