{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 344802

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران یک کشور خشک است و به همین جهت، اصلاح مدیریت منابع آب در کشور ضروری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی لاریجانی در بازدید از سد دز شهرستان اندیمشک  و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هم زمان با آغاز بارندگی، منابع مختلف آبی از شهرها و استان‌های مختلف کشور وارد استان خوزستان شده است.

وی با بیان این که جلسات مختلفی برای تأمین نیازهای شهروندان در استان خوزستان برگزار و تمهیدات لازم در این زمینه با همکاری مسئولان مختلف استان پیش بینی شده است، گفت: با بررسی وضعیت‌های سدهای خوزستان می‌توان گفت، روند مقابله با سیلاب در استان مطلوب است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ایران یک کشور خشک است و به همین جهت اصلاح مدیریت منابع آب در کشور ضروری است، عنوان کرد: به همین جهت، روند اجرایی سد بختیاری و افزایش ارتفاع سد دز که بیش از این مورد توجه قرار گرفته باید تسریع و از منابع آبی کشور به نحو مطلوبی استفاده شود.

وی با اشاره به این که اجرای این دو طرح زمان بر است و باید با همکاری بخش‌های مختلف اداری احداث سد بختیاری و افزایش ارتفاع سد دز تسریع شود،خاطر نشان کرد: تا پیش از اجرای این طرح‌ها باید با مدیریت مناسب از بروزخسارت‌های احتمالی جلوگیری و مدیریت منابع آبی در کشور تقویت شود.

لاریجانی با بیان این که منابع مالی جبران خسارت‌های شهروندان پس از سیلاب اخیر پیش بینی شده است، افزود: خسارت به استان‌های لرستان پس از سیلاب اخیر بیش از تر دیگر استان‌ها است ولی برای جبران خسارت تمام شهروندان برنامه ریزی شده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستورات و پشتیبانی مقام معظم رهبری به جهت جبران و تأمین خسارت‌های شهروندان پس از سیلاب‌های اخیر، بیان کرد: مجلس شورای اسلامی جبران خسارت تمام شهروندان را مورد توجه قرار داده و کشاورزان و دیگر شهروندان در این زمینه نگران نباشند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری