{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 341287

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

ادامه تحریم ایران و ونزوئلا از سوی آمریکا ظرفیت موثر اوپک را با کاهش روبرو خواهد کرد.

اقتصادآنلاین - لیلا میبان؛ تولید نفت ایران و ونزوئلا که در ماه های گذشت تحت تاثیر تحریم های ایالات متحده قرار گرفته است، بیش از یک میلیون  و 700 هزار بشکه در روز کاهش داشته است.

به گزارش آژانس بین المللی انرژی، ظرفیت تولید نفت خام ایران و ونزوئلا در صورت ادامه تحریم این دو کشور 1 میلیون و 760 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

براساس پیش بینی این آژانس، تولید نفت ونزوئلا از 1 میلیون و 310 هزار بشکه در روز در سال 2018، به 750 هزار بشکه در روز در سال 2019 برسد که یک کاهش 560 هزار بشکه در روز محسوب می شود.

تولید نفت ایران نیز که در سال 2018،  روزانه 3 میلیون و 850 هزار بشکه در روز بود با کاهش 1 میلیون و 200 هزار بشکه ای به 2 میلیون و 650 هزار بشکه در روز خواهد رسید.

بر طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، ظرفیت موثر اوپک در صورت ادامه سیاست های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، 1 میلیون و 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت، و با ادامه این روند در سال 2024، این ظرفیت روزانه 380 هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

ایالات متحده تحریم های سختی را بر صادرات نفت ونزوئلا وارد کرده است، آمریکا علاوه بر تحریم شرکت ملی نفت ونزوئلا و ممنوعیت صادرات رقیق کننده ها به این کشور، صورتحساب های این شرکت را نیز مسدود و خواهان بازپرداخت بدهی های این کشور ازطریق حساب های مسدود شده شرکت ملی نفت ونزوئلا است.

براساس بررسی پلاتس، ونزوئلا در فوریه 1 میلیون و 100 هزار بشکه در روز تولید داشته است که کاهش 60 هزار بشکه ای را در این ماه نشان می دهد. تولید نفت ونزوئلا در عرض دو سال 910 هزار بشکه در روز کاهش یافته است که به کمترین میزان از سال 2002 رسیده است.

براساس این گزارش، ایران نیز در فوریه، همانند ژانویه تولید خود را در سطح 2 میلیون و 720 هزار بشکه در روز حفظ کرده است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    دنیای غرب هیچ وقت جلوی ارسال نفت را نمی گیرد چون نقض غرض استعمار می شود. اما به لطایف الحیل پولش را یا نمی دهد یا بنجل قالب می کند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری