{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 327871

ظریف در مصاحبه با خبرگزاری هندی خبرداد؛

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرگزاری ان.ای آی هند با بیان اینکه تهران از سرمایه گذاری دهلی نو در بخش نفت وگاز و پتروشیمی استقبال می کند، تصریح کرد: دو کشور در این مورد در حال مذاکره هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، ظریف در این مصاحبه در پاسخ به سوالی در خصوص دریافت گاز ارزان برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی چابهار هم اظهار داشت: ما همیشه آماده مذاکره با هند هستیم و از پیشنهادات این کشور استقبال می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هند و ایران می توانند برای تامین منافع مردم خود با یکدیگر همکاری کنند.

ظریف اقتصاد ایران و هند را مکمل یکدیگر دانست و تصریح کرد؛ ما می توانیم با یکدیگر در بخش هایی مختلف همکاری کنیم. ما به کالاها و خدمات هند احتیاج داریم و هند نیز به کالاها و خدمات ایرانی نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد در بخش بانکی ما بسیار خوشحال هستیم که بانک های پاسارگاد و یوکو در حال آغاز روابط تجاری با یکدیگر هستند.

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد ما امیدواریم با وجود تحریم های غیر قانونی آمریکا، هند و ایران بتوانند برای تامین منافع مردم خود و منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر روز دوشنبه در سفری سه روزه به همراه یک هیات بلند مرتبه سیاسی و تجاری وارد دهلی نو شد.

وی قرار است در ادامه برنامه های خود در هند، امروز با سوشما سواراج وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کند. ظریف همچنین در کنفرانس بین المللی رایسینا (RAISINA) سخنرانی خواهد کرد.

کنفرانس بین المللی سالانه گفت و گوی رایسینا(RAISINA) یک کنفرانس چند جانبه است که توسط اندیشکده بنیاد تحقیقات نظارتی هند برگزار می‌شود به مسائل چالش برانگیز جامعه جهانی می‌پردازد.

ارسال نظر