کد خبر 321151

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آقای زنگنه شفاف سازی کنید/لحظه‌شماری برای انتشار اسامی اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه وزارت نفت

با پایان یافتن مهلت قانونی خروج بازنشستگان از پُست های دولتی اما همچنان مدیران بازنشسته شرکت‌های تابعه وزارت نفت از جمله هلدینگ خلیج فارس بر صندلی ریاست خود تکیه زده و گویا قصد ترک آن را ندارند. در این بین انتظار می‌رود وزیر نفت با انتشار لیست اسامی اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت های تابعه وزارت نفت اقدام به شفاف‌سازی در خصوص مدیران بازنشسته و یا چند شغله نماید.

به گزارش اقتصادآنلاین از جمله شعارهای انتخاباتی حسن روحانی و دولت او در دوره دوازدهم شفاف سازی است و در این راستا برخی وزارت‌خانه‌ها مانند وزارت کار  اقدام به انتشار اسامی مدیران هلدینگ‌ها ، سرمایه گذاری ها و صندوق های بازنشستگی زیرمجموعه خود نمودند.

در این بین اما وزارت نفت به دلیل برخورداری از شرایط خاص و تاثیرگذار بیش از سایر وزارت‌خانه ها نیازمند شفاف‌سازی و جلوگیری از بروز سوء‌تفاهم‌هاست. چراکه این روزها صحبت از ان است که برخی از مدیران رده بالای شاغل در وزارت نفت و برخی وزرات خانه های دیگر دو شغله و یا بازنشسته هستند. از این رو انتشار ایست اسامی اعضای هیات مدیره شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت می تواند پایانی بر این صحبت ها باشد.

همچنین در راستای  اصل شفاف‌سازی آغاز شده از سوی دولت دوازدهم، از وزیر نفت نیز که خود پرچم دار مبارزه با فساد است و در تمام سخنرانی‌های خود بر مبارزه با فساد تاکید ویژه دارد  این انتظار می‌رود تا هرچه سریعتر اقدام به انتشار لیست اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه وزارت نفت نماید.

این اقدام می تواند مشابه شفاف‌سازی صورت گرفته در وزارت کار بوده و وزیر نفت اسامی مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های تابعه ریز مجموعه وزارت نفت، صندوق های بازنشستگی نفت ، شرکت های تابعه سرمایه گذاری صنعت نفت و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت و هلدینگ خلیج فارس وشرکت های زیر مجموعه آن‌ها ‌را در درگاه اینترنتی آن وزارت منتشر نماید.

گفتنی است در روزهای آینده اقتصادآنلاین خبرهای بیشتری را در این خصوص منتشر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری