{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 277628

وزیر بهداشت مطرح کرد؛

وزیر بهداشت گفت: سازمان انرژی اتمی در تولید واکسن، دارو و ایجاد مراکز تشخیصی و درمانی همکاری خوبی با وزارت بهداشت دارد و تمام دستگاه‌هایی که در حوزه پزشکی استفاده می شود، تحت نظارت سازمان انرژی اتمی ساخته می‌شود.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس؛ سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه احداث و تامین مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان با بیان این که این مجموعه با مشارکت سازمان انرژی اتمی و دانشگاه علوم پزشکی ایران تاسیس خواهد شد، گفت: در این مرکز، تشخیص، درمان و توانبخشی بیماران سرطانی انجام می شود و در کنار ارائه این خدمات، مجموعه های آموزشی به منظور تربیت افراد موثر در تخصص های بالینی و پایه راه اندازی خواهد شد و در ساخت و تاسیس این مجموعه حتما شهرداری هم حضور خواهد داشت.

قاضی‌زاده افزود: تامین منابع مالی این مجموعه با مشارکت وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و شهرداری تهران است که در شروع، سازمان انرژی اتمی زمین را برای تاسیس این مرکز اختصاص داد.
وی با تاکید بر این که سازمان انرژی اتمی ایران در حوزه سلامت در کنار مردم است، افزود: این سازمان در تولید واکسن، دارو و ایجاد مراکز تشخیصی و درمانی همکاری خوبی با وزارت بهداشت دارد و تمام دستگاههایی که در حوزه پزشکی استفاده می شود، تحت نظارت سازمان انرژی اتمی ساخته میشود.
هاشمی با بیان این که بهره مندی از دانش و تجهیزات در حوزه سلامت بسیار مهم است، افزود: ساخت این مجموعه به نوعی آینده نگری است تا از سایر کشورها عقب نمانیم چرا که در کشور، استعداد و دانش در حوزه پزشکی بسیار زیاد است و در مرحله ای هستیم که در غرب آسیا در حوزه پزشکی کم نظیر بوده و دانشمندانی داریم که در عرصه های بین المللی فعالیت می کنند.

ارسال نظر