{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 262845

شرکت آرامکوی عربستان سعودی اولین گام‌ها برای توسعه بزرگترین پالایشگاه آمریکا را برداشت؛ این پالایشگاه با شرکت تابعه آرامکو به نام موتیوا اینترپرایزِز، اداره می‌شود.

به گزارش رویترز، مدیر اجرایی ارشد آرامکو، امین ناصر، قراردادهایی را با هانی‌ول و تکنیپ، برای مطالعه تکنولوژی تولید پتروشیمی، امضا کرد که قرار است در کارخانه پتروشیمی چندین میلیارد دلاری‌ که این شرکت در پالایشگاه بندر آرتور خواهد ساخت، استفاده شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، مدیر اجرایی موتیوا، برایان کافمن، می‌گوید: این توافقات نشان‌دهنده برنامه‌های ما برای توسعه تولیدات پتروشیمی است.

کافمن همچنین گفت که موتیوا در حال ارزیابی برای بالا بردن ظرفیت فعلی۶۰۳ هزار بشکه در روز پالایشگاه به  ۱ یا ۱.۵ میلیون بشکه در روز است که این پالایشگاه را به بزرگترین پالایشگاه جهان تبدیل خواهد کرد.

ولیعهد عربستان، محمد بن سلمان، وزیر انرژی عربستان، خالد الفالح و وزیر انرژی آمریکا، ریک پری، در مراسم امضای این قراردادها حاضر شدند.

سال گذشته آرامکو اعلام کرد که ۱۸ میلیارد دلار برای توسعه پالایشگاه و حرکت به سوی پتروشیمی، در موتیوا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری