{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 214480

در حالی که با حرکت طوفان هاروی به سمت قلب صنعت نفت آمریکا در خلیج مکزیک، این صنعت خود را برای بروز اختلال احتمالی در تولید آماده می کند، قیمت نفت روز جمعه با افزایش همراه بود.

به گزارش رویترز، طوفان هاروی از روز پنجشنبه به این طرف به سرعت در حال شدت گرفتن است و احتمالا می تواند بزرگترین طوفان آمریکا در طی 12 سال گذشته لقب بگیرد. طوفان هاروی نواحی مابین هیوستون و کورپوس کریستی در ساحل تگزاس را هدف قرار خواهد داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 33 سنت، معادل 0.7 درصد افزایش به 47 دلار و 76 سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت برنت نیز امروز با 38 سنت، معادل 0.7 درصد افزایش به 52 دلار و 52 سنت رسید.

در حالی که تولید نفت در مناطقی که وقوع طوفان در آنها پیش بینی شده تعطیل شده است، قیمت ها با افزایش مواجه بوده است. انتظار می رود این تعطیلی ها در صورت وقوع خسارات گسترده طوفان، تداوم یابد.

جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «خسارات و وقوع سیل در پالایشگاه ها و میادین نفت شیل موجب اختلال در تولید در خلیج مکزیک شده و آسیب به زیرساخت ها بعید است تاثیر منفی بر قیمت نفت خام آمریکا داشته باشد.»

قیمت بنزین در آمریکا از روز چهارشنبه تقریبا 10 درصد افزایش یافته و به 1.73 دلار در هر گالن رسیده که بالاترین رقم از ماه آوریل تاکنون است. این افزایش قیمت به دلیل تعطیلی پالایشگاه ها رخ داده است.

بندر کورپوس کریستی در ساحل تگزاس به روی کشتی ها بسته شده است. پالایشگاه های نفتی در این شهر نیز که توسط شرکت های سیتگو پترولیوم، والرو انرژی و فلینت هیلز ریسورسز اداره می شوند نیز در آستانه طوفان تعطیل شده اند.

ارسال نظر