{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 204912

مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند

وزیر نیرو از موافقت مقام معظم رهبری با درخواست یک و نیم میلیارد دلاری دولت از منابع صندوق توسعه ملی به منظور توسعه شبکه‌های آبیاری خوزستان خبر داد.

حمید چیت چیان در شوش افزود: در دو هفته اخیر با گرما و درجه حرارت بالا در کشور و بویژه در استان خوزستان مواجه بودیم که میزان مصرف برق به شدت بالا رفت و این مصرف حتی بیش از پیش بینی ها بود ولی خوشبختانه با مدیریت صحیح مشکلی در تولید برق بویژه در خوزستان نداشتیم و تولید و توزیع به بهترین شکل ممکن در حال انجام است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: میزان مصرف برق در خوزستان در حال حاضر به بیش از هفت هزار و 800 مگاوات رسیده و نیروگاه ها در حال تولید هستند و شبکه های برق برای برق رسانی آمادگی کامل دارند.

وزیر نیرو ادامه داد :با این وجود بروز برخی حوادث در تاسیسات برق رسانی طبیعی است.

چیت‌چیان، برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح کشاورزی منطقه خوزستان را از تاکیدات مقام معظم رهبری و برای دولت مهم عنوان کرد و افزود: موافقت مقام معظم رهبری با درخواست یک و نیم میلیارد دلاری دولت از منابع صندوق توسعه ملی به منظور توسعه شبکه‌های آبیاری خوزستان منطقه شاهد تحول چشمگیری در بخش کشاورزی و توسعه شبکه‌های آبیاری 3و4 صورت گرفت.

چیت چیان گفت: امروز روز خوبی برای خوزستان است و سه شبکه آبیاری و زهکشی بزرگ در خوزستان افتتاح می شود که نخستین شبکه در دشت ارایض شهرستان شوش با بیش از 17 هزار هکتار است ودیگر شبکه ها در رامهرمز و آبادان تا بعد از ظهر افتتاح می شوند.

وی جمع مساحت این شبکه ها را بیش از 20 هزار هکتار دانست و گفت: اعتبارات احداث این شبکه ها افزون بر 199 میلیارد تومان می باشد.

وزیر نیرو خواستار دقت و هوشیاری در استفاده بهینه و بیشترین بهره‌وری از منابع آب موجود شد و بیان کرد: یکی از برنامه‌های افزایش بهره‌وری از استفاده از آبیاری به صورت لوله‌کشی آب با کمترین تبخیر و عدم دسترسی غیرقانونی استفاده خواهد شد.

وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد با احداث این شبکه ها هم به توسعه کشاورزی منجر شود و هم موجب استفاده بهینه از آب شود تا آب با تلفات و هدر رفت کمتر به دست کشاورزان برسد.

وزیر نیرو روز چهارشنبه با حضور در شهرستان شوش شبکه آبیاری و زهکشی چهار واحد عمرانی در دشت ارایض شوش را افتتاح کرد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تو این چهار سال سرمایه گذاری تو نیروگاه جدید متوقف بود. خیالشون راحت بود چون احمدی نژاد خیلی کار کرده بود، ولی بلاخره بی خیالی هم حدی داره.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری