کد خبر 204912

مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند

موافقت رهبر انقلاب با درخواست ۱.۵میلیارد دلاری دولت/ مشکلی در خصوص ظرفیت و تولید نیرو در کشور وجود ندارد

وزیر نیرو از موافقت مقام معظم رهبری با درخواست یک و نیم میلیارد دلاری دولت از منابع صندوق توسعه ملی به منظور توسعه شبکه‌های آبیاری خوزستان خبر داد.

حمید چیت چیان در شوش افزود: در دو هفته اخیر با گرما و درجه حرارت بالا در کشور و بویژه در استان خوزستان مواجه بودیم که میزان مصرف برق به شدت بالا رفت و این مصرف حتی بیش از پیش بینی ها بود ولی خوشبختانه با مدیریت صحیح مشکلی در تولید برق بویژه در خوزستان نداشتیم و تولید و توزیع به بهترین شکل ممکن در حال انجام است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی افزود: میزان مصرف برق در خوزستان در حال حاضر به بیش از هفت هزار و 800 مگاوات رسیده و نیروگاه ها در حال تولید هستند و شبکه های برق برای برق رسانی آمادگی کامل دارند.

وزیر نیرو ادامه داد :با این وجود بروز برخی حوادث در تاسیسات برق رسانی طبیعی است.

چیت‌چیان، برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح کشاورزی منطقه خوزستان را از تاکیدات مقام معظم رهبری و برای دولت مهم عنوان کرد و افزود: موافقت مقام معظم رهبری با درخواست یک و نیم میلیارد دلاری دولت از منابع صندوق توسعه ملی به منظور توسعه شبکه‌های آبیاری خوزستان منطقه شاهد تحول چشمگیری در بخش کشاورزی و توسعه شبکه‌های آبیاری 3و4 صورت گرفت.

چیت چیان گفت: امروز روز خوبی برای خوزستان است و سه شبکه آبیاری و زهکشی بزرگ در خوزستان افتتاح می شود که نخستین شبکه در دشت ارایض شهرستان شوش با بیش از 17 هزار هکتار است ودیگر شبکه ها در رامهرمز و آبادان تا بعد از ظهر افتتاح می شوند.

وی جمع مساحت این شبکه ها را بیش از 20 هزار هکتار دانست و گفت: اعتبارات احداث این شبکه ها افزون بر 199 میلیارد تومان می باشد.

وزیر نیرو خواستار دقت و هوشیاری در استفاده بهینه و بیشترین بهره‌وری از منابع آب موجود شد و بیان کرد: یکی از برنامه‌های افزایش بهره‌وری از استفاده از آبیاری به صورت لوله‌کشی آب با کمترین تبخیر و عدم دسترسی غیرقانونی استفاده خواهد شد.

وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد با احداث این شبکه ها هم به توسعه کشاورزی منجر شود و هم موجب استفاده بهینه از آب شود تا آب با تلفات و هدر رفت کمتر به دست کشاورزان برسد.

وزیر نیرو روز چهارشنبه با حضور در شهرستان شوش شبکه آبیاری و زهکشی چهار واحد عمرانی در دشت ارایض شوش را افتتاح کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تو این چهار سال سرمایه گذاری تو نیروگاه جدید متوقف بود. خیالشون راحت بود چون احمدی نژاد خیلی کار کرده بود، ولی بلاخره بی خیالی هم حدی داره.