{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 203788

معاون شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه تاکنون حدود ۲۶ جلد نتیجه مطالعه از شرکت‌های بین‌المللی و ایرانی به شرکت ملی نفت ارائه شده است، درمورد مذاکره با مرسک برای توسعه لایه نفتی پارس جنوبی گفت: امیدوارم مذاکره با مرسک تا پایان سال جاری به نتیجه برسد.

غلامرضا منوچهری در مورد نتایج مطالعات شرکت‌های نفتی در مورد توسعه میادین نفتی و گازی ایران اظهار کرد: در مجموع تا کنون حدود ۲۶ جلد نتیجه مطالعه از شرکت‌های بین‌المللی و ایرانی به دست ما رسیده است  که البته اکثر این مطالعات متعلق به شرکت‌های بین المللی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در پاسخ به این سوال که نتیجه مطالعاتی که تحویل شرکت ملی نفت داده شده، از کدام شرکت‌ها و برای کدام میادین است، گفت: شرکت‌های پرشیا، شرکت‌های اروپایی مانند مرسک دانمارک، وینتر شال آلمان، OMV و همین‌طور شرکت های کره‌ای مانند کوگاز، شرکت‌های ژاپنی و شرکت پرتامینا اندونزی نتیجه مطالعات خود را تحویل داده اند. در حال حاضر برای توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی در حال مذاکره هستیم. همچنین روی میادینی در غرب با شرکت وینتر شال آلمان در حال مذاکره هستیم. البته مذاکره با شرکت‌های روسی  مانند زارو بژنفت، گاز پروم نفت و گاز پروم ادامه دارد و  امیدواریم تا پایان سال جاری این مذاکرات به نتیجه برسد.

معاون شرکت ملی نفت ایران درمورد مذاکره با مرسک برای توسعه لایه‌های نفتی اظهار کرد: امیدوارم مذاکره با مرسک تا پایان سال جاری به نتیجه برسد. توسعه لایه نفتی پارس جنوبی یک کار دراز مدت است و قرارداد آن ۲۰ ساله است. افق نهایی این میدان ۱۲۰ هزار بشکه در روز است و نیازمند حدود ۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری