{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 201221

وزیر نیرو با اعلام اینکه در شهرهای اصفهان و شیراز و همچنین استان های بوشهر و سیستان و بلوچستان مشکل جدی تامین آب داریم، گفت: در صورتی که مردمِ این مناطق با وزارت نیرو همکاری و مقداری مصارف خود را کم کنند، جیره بندی آب در این مناطق نخواهیم داشت.

حمید چیت چیان امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست هیات دولت و در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال جیره بندی آب در فصل تابستان گفت: در نتیجه بارش هایی که در ابتدای امسال رخ داد، نگرانی ما نسبت به بسیاری از شهرها مرتفع شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی با تاکید بر مدیریت مصرف آب، گفت: همیشه چه در سال هایی که دچار کمبود باران هستیم و چه سال هایی که در شرایط عادی قرار داریم، نیازمند مدیریت مصرف آب هستیم؛ شرایط کشور ما اینچنین است؛‌ کشور ما کشوری است که 210 میلیمتر در سال بارش دارد و این کمتر از یک سوم میانگین بارندگی جهان است.

وزیر نیرو اضافه کرد: البته در برخی شهرها از سال های گذشته کمبودهایی به صورت سنتی داریم که تلاش می کنیم این مشکلات را در سال آینده با احداث آب شیرین کن ها در طول سواحل خلیج فارس و دریای عمان به صورت کامل برطرف کنیم؛ شرایط امسال این مناطق مشابه سال های گذشته است.

**واکنش وزیر نیرو به عملیات موشکی سپاه به دیرالزور

چیت چیان درباره عملیات موشکی سپاه به مرکز فرماندهی داعش در سوریه نیز گفت: ملت ایران اگر در درون خودش از گرایش های سیاسی گوناگون برخوردار باشد، اما در دفاع از نظام، انقلاب و آرمان های شهدا و امام راحل همه یکپارچه هستند و هر کس بخواهد کوچکترین نگاه چپ از خارج به کشور بکند، ملت ما در برابر او به صورت یکپارچه می ایستد.

وی ادامه داد: اقدام سپاه در موشک زدن به مراکز فرماندهی تروریست ها توسط همه تایید می شود، از این اقدام خوشحالیم و این حرکت را نشانه صلابت ملت ایران در برابر هر دشمن خارجی می دانیم.

**روز قدس، روز یادآوری آرمان فلسطین

وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع روز قدس اشاره کرد و گفت: ضرر بزرگی که تروریست ها به جامعه اسلامی زده اند این است که با اقدامات شان کاری می کنند که مساله فلسطین دچار فراموشی شود؛ روز قدس مساله فلسطین را به همه ملت های اسلامی یادآوری می کند.

وی اظهار امیدواری کرد: مردم با حضور یکپارچه در روز قدس اعلام می کنند که آرمان فسلطین همچنان برای ما مساله ای مهم است؛ علاوه بر این، مخالفت خود را با کسانی که موجب آوارگی ملت مسلمان فلسطین شده است و همینطور کسانی که تروریست ها را حمایت می کند اعلام خواهند کرد.

 پیک مصرف برق در حالی روز گذشته از مرز 50 هزار مگاوات گذشت که سال گذشته چنین رقمی برای بار مصرف در نیمه‌های تیر اتفاق افتاده بود.

وزارت نیرو امروز(چهارشنبه) اعلام کرد، به دنبال تداوم گرمای هوا بویژه در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور پیک مصرف برق در روز گذشته (سه‌شنبه) از مرز 50 هزار مگاوات گذشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری