کد خبر 177276

رییس سازمان ملی استاندارد؛

کیفیت بنزین طی سال‌های اخیر افزایش یافت

رئیس سازمان ملی استاندارد از افزایش و ارتقاء کیفیت بنزین در سال‌های گذشته خبر داد و گفت: از نظر آلایندگی‌های مختلف بنزین تولید شده در سال ۱۳۹۵ بهتر از بنزین تولید شده در سال ۱۳۹۳ بوده است.

نیره پیروزبخت در جریان بازدید محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری از سازمان  ملی استاندارد اظهار کرد: دولت نه تنها به معیشت و پارامترهای اقتصادی مردم از جلمه کاهش رکود و تورم توجه می‌کند، بلکه کیفیت زندگی مردم نیز  برای دولت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و سازمان ملی استاندارد  فعالیت‌های زیربنایی خود را ساماندهی می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی  همچنین در مورد کیفیت بنزین و نتایج آزمایشات انجام گرفته افزود: نمونه برداری‌هایی که طی سال‌های گذشته انجام شده نشان می‌دهد که روند رو به رشدی در کیفیت بنزین تولید شده دارد که اگر سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ را با توجه به نمونه‌برداری‌های انجام شده مقایسه کنیم متوجه می‌شویم همه مولفه‌های آلایندگی در بنزین‌های تولید شده طی سال‌های اخیر رو به بهبود بوده است ودر آینده نزدیک  نتایج  به صورت مقایسه‌ای منتشر می‌شود.

وی ادامه داد: مولفه‌های مختلفی در  فصل زمستان روی آلایندگی‌ها موثر است که  از جمله می‌توان به موتورخانه‌ها به عنوان دیگر مولفه اثر گذار اشاره کرد که در این زمینه دو ماهی است که با همکاری سازمانهای متولی به میدان آمدیم و در مورد بنزین نیز  طی ماه‌های گذشته تفاهم نامه با وزارت نفت امضا کردیم.

پیروزبخت افزود:  بر اساس این فعالیت ‌مشترک استاندارد سازی بنزین گازوییل در دستور کار قرار گرفته است و بنزین تولید شده در سال ۱۳۹۵ مورد تایید سازمان ملی استاندارد است.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد بر اساس وظایف نظارتی که دارد  در حوزه‌های خدمات به مردم حمایت از مصرف‌کنندگان، ارتقا توان  تولید و  جلوگیری از برخی از موانع فنی آن به عنوان یک مشاور نه یک پلیس با تولیدکنندگان و مصرف کنندگان همکاری می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر