{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 140510

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد؛

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، از دونرخی ماندن بنزین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: دولت مکلف به اجرای قانون دونرخی شدن بنزین و حفظ کارت سوخت است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، علی ادیانی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: بررسی لایحه اصلاح قانون بودجه سال 95 نخستین دستورکار کمیسیون بود که بند "ح" این اصلاحیه مربوط به کمیسیون انرژی است و دولت در این بند خواستار حذف کارت سوخت و دو نرخی شدن بنزین شده است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بخش مربوط به حذف کارت سوخت در جلسه عصر دیروز بررسی شد و رأی نیاورد، افزود: در ادامه بررسی مواد این لایحه تک نرخی یا دو نرخی ماندن سوخت بررسی شد و بر این اساس تک نرخی شدن بنزین رأی نیاورد و کمیسیون انرژی به ابقای مفاد بودجه 95 رأی مثبت داد.

 

دولت مکلف به دونرخی کردن بنزین و حفظ کارت سوخت است

ادیانی بر اجرای قانون و مفاد لایحه بودجه 95 از سوی دولت تاکید کرد و ادامه داد: دولت مکلف به اجرای قانون دونرخی شدن بنزین و حفظ کارت سوخت است.

 

کلیات طرح شفاف سازی دریافتی مدیران در کمیسیون انرژی تصویب شد

وی با اشاره به دستورکار دیگر کمیسیون انرژی یادآور شد: طرح شفافیت سازی دریافتی مدیران که به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون انرژی ارجاع شده در جلسه امروز کمیسیون بررسی شد و کلیات این طرح با رأی مثبت نمایندگان به تصویب رسید.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جزئیات طرح شفافیت سازی دریافتی مدیران در جلسات آتی کمیسیون با حضور کارشناسان ذیربط بررسی می‌شود و تمامی شرکت‌های وابسته به وزارت نفت، نیرو و سازمان انرژی اتمی جزء دستگاه‌های اجرایی هستند که از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند.

بر اساس قانون بودجه سال 95 دولت مکلف است حداکثر 4 ماه پس از تصویب این قانون، کلیه وسایل نقلیه سبک و سنگین اعم از بنزینی، نفت گاز (گازوئیلی) و دوگانه سوز را به کارت سوخت مجهز کند و از آن تاریخ، عرضه هرگونه سوخت به کلیه وسایل نقلیه صرفاً با استفاده از کارت مذکور و براساس بندهای زیر انجام می‌پذیرد:

 

1- هزینه واگذاری کارت هوشمند سوخت از مالک خودرو دریافت شود.

 

2- قیمت انواع سوخت برابر قیمت آنها در پایان سال 1394 با رعایت بندهای این تبصره خواهد بود.

 

3- در صورتی که وسایل نقلیه با استفاده از کارت سوخت جایگاه و یا مازاد بر سهمیه تعیین ده توسط دولت (سهمیه پایه) سوخت‌گیری کند، بهای سوخت تحویلی براساس قیمت تمام شده خواهد بود.

 

4- قیمت تمام شده موضوع این تبصره عبارت است از قیمت تحویل در بندر (فوب) خلیج فارس به اضافه هزینه‌های جانبی شامل ریزش، تبخیر، بیمه، انتقال، حمل، توزیع و عوارض قانونی موضوع جزء 2 ماده 16 و بند ج ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده و نرخ کارمزد مناسب پرداختی به جایگاه‌داران که توسط دولت تعیین می‌شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲۴ ۰

  عجب مملکت گل وبلبی داریم

 • ناشناس
  ۲۲ ۲

  با پائین اومدن قیمت نفت همه جای دنیا بنزین ارزان شد الا تو ایران جالبه که حالا می خوان گرونش هم بکنن خخخخ..

 • ناشناس
  ۱۴ ۳

  ... , یارانه مون که رسما" و عملا" قطع کردی , گرانی و تورم را هم که روی کاغذ !! به صفر رساندی, حقوقمان را هم بخاطر اینکه تورم پائین بود , لاک پشتی افزایش دادی, یواشکی هزینه آب و برق و گاز و سایر خدمات هم که افزایش دادی, و هزاران مورد از خدمات شما به ملت نصیب ما شد, خب دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ناشناس
  ۶ ۱

  يعني ما بنزين خودمون رو بايد ببريم فوب خليج فارس بياريم دوباره وارد كنيم با ريزش بفروشيم به مردم خيلي مسخره است

 • حرف حساب
  ۱۳ ۲

  اینها مصوبات مجلس است نه لایحه دولت یعنی نمایندگان مجلس در واقع نمایندگان مردم که خودمان با رای خودمان فرستادیم بنابراین چرا به دولت خرده میگیرید. دولت موافق گرانی و دونرخی شدن بنزین به سبب فساد اوری که دونرخی بودن هست نیست چه بنزین وچه ارز وغیره اما نمایندگان محترم کاسه از اش داغتر شده اند

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اينها جنگ زرگريه دولت ميندازه گردن مجلس مجلس ميندازه گردن دولت اين وسط دودش ميره تو چشم مردم

  • مهمان
   ۰ ۰

   این کجاش حرف حسابه
   از موضوعی اطلاع نداری بهتر خاموش باشی
   اگه دولت لایحه به مجلس ارایه نکنه که مجلس چیزی نداره بخواد تصویب کنه

 • ابی
  ۰ ۰

  اون وقت که نفت گرون بود سر ملت منت میذاشتن که سوخت در ایران مجانیه . حالا که نفت ارزون شده می خوان سوخت رو گرون کنن. بعد انتظار رونق اقتصاد رو هم دارن ...

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری