{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 193654

ابراهیم رییسی انصراف محمدباقر قالیباف از ادامه حضور در انتخابات ریاست جمهوری را حرکتی انقلابی توصیف کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جمع هوادارانش در شهرستان شیراز با بیان اینکه امیدوارم آنچه بتواند مشکلات و گره‌های مردم را باز کند در روز انتخابات رقم بخورد، گفت:  از آقای قالیباف تشکر می کنم که حرکتی انقلابی انجام دادند. وضعیت کشور را بنده و آقای قالیباف می‌بینیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: آقایان چرا عقل مردم را به سخره گرفتید که ما می خواهیم دیوار بکشیم؟ مردم عقل دارند. ما دیواری بلند میان چپاولگران و حقوق مردم ایجاد خواهیم کرد.

رییسی افزود: آنجایی که ملت، نقشی ایفا کردند همراه با افتخار بوده است، همانطور که جوانان ما در علم و فناوری و هوا و فضا افتخار آفریدند و امروز بدون رای و بازیگری ایران امکان هیچ تصمیم و قراردادی در منطقه وجود ندارد که این جایگاه در منطقه به نقش مردم ما باز می گردد.

وی ادامه داد: اگر به دستان توانای ملت و جوانان و تحصیل کردگان توجه شود کدام گره اقتصادی و فرهنگی است که گشوده نشود؟ امام و رهبری به جوانان اعتماد داشتند و دارند و اگر دولت هم دولت جوانان و دولت انقلابی و جهادی شود مشکلات کشور حل خواهد شد.

رییسی گفت: چرا دولت ما که امروز مردم با بصیرت و فهیم را به پشتوانه خود می تواند داشته باشد از آنان استفاده نمی‌کند؟ امروز سوال ما این است چرا با وجود ثروت کشور بیکار داریم؟

وی اظهار کرد: یکی از دلایل وجود قاچاق، بیکاری است اما آقایانی که در ابتدای دولت گفتند کشور کالای بازار چینی شده است، در دولت خودشان واردات از چین به ده میلیارد دلار افزایش یافته است.

رییسی با بیان اینکه چرا وضعیت فقر مطلق مردم اینگونه باشد؟ گفت: دولت قیمت حامل‌های انرژی را افزایش داد و چهل هزار میلیارد درآمد اضافه پیدا کرد. سوال ما این است که از کجا پول آوردید که یارانه اقشار تحت پوشش را افزایش دادید؟ از کجا پول آوردید که یارانه افرادی که یارانه شان قطع شده را وصل کردید؟ دهیاران را صدا کرده اید که در این روزها به اقشار کم درآمد وام دهند، این پول را از کجا آوردید؟

وی ادامه داد: سوال ما این است که نقدینگی کشور در شرایطی که اقتصاد خوابیده است، به کجا رفته؟ جواب این است که پانصد هزار میلیارد را به افراد بد حساب داده اند تا پولها را در بانک بگذارند و وام بگیرند. اگر اقتصاد، دادن پول های کشور به بدهکاران بانکی است ما اقتصاد بلد نیستیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری