کد خبر 520237

مدیرکل هواشناسی البرز خبر داد؛

احتمال بارش تگرگ در البرز

رخداد وزش باد و گرد و خاک، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آرش بهارونداحمدی با اشاره به قرار گرفتن استان البرز در وضعیت هشدار هواشناسی سطح نارنجی اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حکایت از تقویت سامانه بارشی تندری طی امروز در منطقه البرز مرکزی دارد که به موجب آن رخداد وزش باد و گرد و خاک، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ مورد انتظار است.

وی ادامه داد: با توجه به وزش باد و گرد و خاک سطح کیفی هوا در بعضی ساعات در سطح ناسالم برای تمامی گروه‌ها قرار خواهد گرفت.

مدیرکل هواشناسی استان البرز با بیان اینکه هوای امروز البرز نیمه‌ابری تا ابری، در پاره‌ای نقاط همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک، رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ بوده و هوا در عصر و شب ناسالم است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۲۵ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۱۲ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۸ متر بر ثانیه است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و در بعضی ساعات رشد ابر است و هوا نیز در بعضی ساعات برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

بهارونداحمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۲۵ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۱۳ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر